Aportha Organický špenát s obsahem kyseliny listové - 120 veganských kapslí (300 ug)

419 Kč –15 %
Aportha | Organický špenát s kyselinou listovou | Natureforlife.cz
419 Kč –15 % 356 Kč
Skladem

Kyselina listová  je nezbytný, většinou synteticky vyrobený vitamin B, který tělo přeměňuje na folát. S kapslemi organického špenátu APOrtha ® s vysokým obsahem kyseliny listové dodáte tělu kyselinu listovou v extraktu získaném z ekologicky pěstovaných surovin.

  • 300 ug kyseliny listové (extrakt z organického špenátu a citronové kůry)
  • žádná syntetická kyselina listová
  • přírodní plnivo: organický špenátový prášek
  • certifikace "Clean label"
  • vegan
  • cena na den 3 kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Organická kyselina listová neexistuje - kyselina listová z organického špenátu ano!

Surovinou, kterou lze označit jako „ ekologickou “, je surovina, která pochází z kontrolovaného ekologického pěstování. Kyselinu listovou nelze pěstovat například jako obiloviny nebo zeleninu, protože kyselina listová je vitamin. Kyselina listová je ve vodě rozpustný vitamin vitaminů B.

Organické špenátové kapsle APOrtha ® s vysokým obsahem kyseliny listové obsahují špenát, který je organicky pěstován. Organické špenátové kapsle APOrtha ® jsou proto organickým produktem s vysokým obsahem kyseliny listové, i když samotnou kyselinu listovou nelze nazvat „organickou“.

Co je kyselina listová / folát a na co potřebujeme vitamin?

Kyselina listová / folát se podílí na mnoha důležitých metabolických procesech v těle.

  • Kyselina listová přispívá k růstu mateřské tkáně během těhotenství.
  • Kyselina listová hraje roli v dělení buněk.
  • Kyselina listová přispívá k normální tvorbě krve.

Název „kyselina listová“ pochází z latinského slova „folium“ - rostlinný list - protože kyselina listová se vyskytuje ve vyšších koncentracích, zejména v zelené listové zelenině. Kyselinu listovou najdete také v rajčatech, luštěninách a celozrnném chlebu. Vitamin je však velmi citlivý na vnější vlivy, jako je světlo, kyslík a teplo. Například zelenina a salát ztrácejí při skladování při pokojové teplotě až dvě třetiny svého obsahu kyseliny listové. Zelenina ztrácí při vaření hodně kyseliny listové.

Obecně je dnes v ovoci a zelenině mnohem méně vitamínů než v minulosti, například za dnů našich prarodičů. Půdy jsou často vyčerpané, preferují se rychle rostoucí odrůdy a průmyslové zemědělství si vybírá svou daň. Navíc málokdo zvládne sníst doporučených pět porcí ovoce a zeleniny každý - opravdu každý den. To odpovídá přibližně 400 gramům zeleniny a 250 gramům ovoce denně.  Opravdu jsem užil správné množství vitaminů, které jsou pro mě obzvláště důležité? S největší pravděpodobností ne - ukazuje to například závěrečná zpráva aktuální studie spotřeby , která zkoumala výživu a přísun živin u více než 15 000 dospívajících a dospělých.

Většina hladin kyseliny listové v Německu je příliš nízká

U mužů a žen všech věkových skupin je průměrná hodnota příjmu kyseliny listové výrazně pod doporučeným množstvím. 79 procent mužů a 86 procent žen přijímá příliš málo kyseliny listové. S rostoucím věkem se tyto proporce zvyšují. 

Německá společnost pro výživu (DGE) doporučuje dospívajícím a dospělým denní příjem 300 mikrogramů kyseliny listové. 

Kyselina listová - když se snažíte mít děti, během těhotenství a kojení

Doporučené množství pro těhotné ženy je 550 mikrogramů, zatímco pro kojící ženy doporučují 450 mikrogramů denně. Užívání doplňku stravy by mělo být zahájeno před těhotenstvím, pokud je to možné, aby se zajistilo, že v době těhotenství je již k dispozici dostatek kyseliny listové. DGE doporučuje, aby ženy, které chtějí otěhotnět, konzumovaly 400 mikrogramů denně.

Kyselina listová je jedním z nejdůležitějších vitaminů, když chcete mít děti, během těhotenství a kojení, protože je to nutné pro dělení buněk a pro tvorbu krve.

Kyselina listová se nachází v různých potravinách, jako je celozrnný chléb, listová zelená zelenina, rajčata a luštěniny. Kyselina listová je velmi citlivý vitamin, takže se při dlouhodobém skladování nebo vaření částečně zničí. .

Vlastnosti produktu:

živina na kapsli
(denní spotřeba)
NRV *
Ve vodě rozpustný vitamin    
Kyselina listová (folát) 300 ug 150%
*   NRV = procento referenčního množství podle přílohy 13 nařízení VO (EU) 1169/2011 (LMIV).

 

Složení: organický špenátový prášek kbA ** (77,99%), obal tobolky (potahovací látka: hydroxypropylmethylcelulóza), extrakt ze špenátu a citrónové kůry kbA ** (0,84%)

** z kontrolovaného organického pěstování

Doporučený příjem: Užívejte 1 kapsli denně se sklenicí vody.

Alergeny podle nařízení EU 1169/2011
Obsahuje následující alergeny: žádný

Skladování: Skladujte na chladném a suchém místě.

Obsah: 43 g   = 120 veganských tobolek (120 dávek)

BIO pečeť
DE-ÖKO-003
Zemědělství EU

Výroba kapslí v Německu pro: APOrtha Deutschland GmbH - Lübecker Str. 2a - 22926 Ahrensburg

Organické kontrolní číslo: DE-SH-003-67086-HD - Organický kontrolní orgán: DE-ÖKO-003

Doplňky stravy nenahrazují pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl.

Nepřekračujte stanovený denní příjem.

Skladujte produkt mimo dosah dětí. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

APOrtha® vyvíjí a prodává vysoce kvalitní a účinné doplňky výživy tělem i duší téměř 20 let - zkušené, kompetentní a inovativní. Naši zákazníci, lékaři, ale také jednotlivci, kteří dbají na zdraví, a odborníci na sportovní medicínu, to oceňují a jsou věrní společnosti se sídlem v Ahrensburgu (Šlesvicko-Holštýnsko) již mnoho let. 

Naše produkty jsou vždy vyvíjeny podle aktuálního stavu vědy, aniž by bylo opomenuto téměř 20 let zkušeností a zdravého rozumu. APOrtha® přikládá velkou důležitost kvalitě surovin. To je patrné z použití mnoha značkových surovin, zde uvádíme jen několik příkladů: VitaMK7®, FORTIGEL®, VERISOL®, exGrape Seed® OPC40, HyaVita® a mnoho dalších.

Kompatibilita produktu APOrtha je pro alergiky a osoby s intolerancí také nesmírně důležitá. Naše produkty pro kapsle a tablety jsou proto: bez stearátu hořečnatého bez barviv a konzervačních látek. Všechny naše produkty jsou: bez geneticky modifikovaných organismů (GMO) vyvinut bez testování na zvířatech. Kde je to možné, produkty jsou: bez živočišných složek, alergenů a zbytečných plnidel a pomocných látek.

Pokud nemůže být jednotlivý produkt vyroben jako veganský nebo vegetariánský nebo pokud obsahuje alergen, je to na stránce produktu jasně uvedeno. S APOrtha® kupujete TRANSPARENTNOST A KVALITU.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení