Living Nutrition Fermentovaná synbiotika s mátou peprnou a meduňkou lékařskou, 60 kapslí

895 Kč
Skladem

Vylepšená verze Your Flora synbiotik - budoucí generace probiotik a prebiotik 2 v 1, kde se funkčnost neřídí dle počtu bilionů CFU, ale dle nastoleného prostředí uvnitř střev. Sensitive je doplněk stravy bohatý na enzymy a mikroorganismy, s obsahem BIO MÁTY PEPRNÉ a BIO MEDUŇKY LÉKAŘSKÉ pro pomoc s citlivostí při zažívání, uvolnění od zažívacího stresu a regulaci symptomů poruch trávení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedná se o patentovaný výrobek, ve kterém se nachází živé kultury bakterií, vznikající pomocí tradičního způsobu asijské fermentace. Není nutné je skladovat v lednici. Your Flora SENSITIVE byl vyvinut jako výživový doplněk stravy pro ty z vás, které trápí citlivé zažívání/ podrážděné střevo. Pro nejlepší výsledek je vhodné jej požít zhruba půl hodiny před jídlem.

Aby se vašemu střevu dobře dařilo a trávení nebylo problematické, je nutné dodržovat pár základních pravidel při stravování. Jíst vyváženě a pestře se spoustou syrové zeleniny a ovoce, zahrnout do stravy fermentované výrobky, jíst pomalu a pořádně žvýkat. Důležité je se hýbat, tzn. chodit, dělat břišní cviky a podobné aktivity, které střeva tzv. rozhýbají. Také je důležité pít hodně vody. Pro podrážděné střevo jsou charakteristické bolesti břicha, které po stolici zmizí. Často jsou to také průjmy doprovázené bolestmi, nafouknuté břicho, kdy se vzduch hromadí hlavně ve střevech, nebo také hleny ve stolici.

Sensitive je doplněk stravy bohatý na enzymy a mikroorganismy, s obsahem BIO MÁTY PEPRNÉ a BIO MEDUŇKY LÉKAŘSKÉ pro pomoc s citlivostí při zažívání, uvolnění od zažívacího stresu a regulaci symptomů poruch trávení.

 • Unikátní a účinná symbiotika Kefi-soya™ fermentovaná s 35 kmeny lactobacilů.

 • Obsahuje více jak 1 miliardu živých probiotických bakterií (CFU) v době výroby.

 • Kefírový styl kvašení po malých dávkách po dobu jednoho měsíce.

 • Nejvyšší bio-dostupnost* díky této unikátní fermentaci - tělo dokonale vstřebá obsažené živiny.

 • Šetrně lyofilizované potraviny - vakuově sušené mrazem pro zachování veškerých živin.

 • Zajišťuje kompletní eko-systém celostních potravin, bohatý na biodostupné živiny a enzymy.

 • Kvašené sójové potraviny jako jsou miso, tempeh nebo natto se konzumují po staletí a jsou považované za cenný zdroj přírodních biotik a bílkovin pro vegetariány a vegany.

 • Složení vytvořeno britským kvalifikovaným výživovým poradcem a znalcem léčivých hub.

*míra v jaké specifická tkáň nebo orgán vstřebá látku po orálním požití, aby pak tato látka měla na tělo žádaný efekt.

100% čistota všech produktů Living Nutrition je garantována bez použití jakýchkoliv umělých přísad, pojiv nebo jiných pomocných látek. Produkty jsou vegan a certifikovány BIO, Britskou Soil Association Organic.
mulondon-certifications-vegansa_stickers_400x400_1

Nutriční údaje

2 kapsle obsahují:
 • Living Culture Symbiotic™ Kefir-kombucha fermented organic sprouted soybeans (Glycine max) – 300mg
 • Organic peppermint (Mentha piperita) leaf – 200mg
 • Organic lemon balm (Melissa officinalis) leaf – 200mg

Dávkování

Dospělí: Užívejte 1 kapsli 2x denně s jídlem. Pokud bude nutné, zvyšte na 2 kapsle 2x denně.

Užívejte před jídlem pro stimulaci trávících šťáv. Taktéž můžete užívat mezi jídly pro snížení nadýmání a zažívacích potíží.

Neužívejte s horkými nápoji či jídly, které mohou zničit živé baktérie.

Lze kombinovat s produkty Living Nutrition.

Složení

Living Culture Symbiotic™ Kefir-kombucha fermented organic sprouted soybeans (Glycine max), organic peppermint (Mentha piperita) leaf, organic lemon balm (Melissa officinalis) leaf, organic fermented tapioca (capsule).

Alergeny jsou vyznačeny tučně.

We never use any fillers, binders, excipients, additives or artificial ingredients in our products.

Living Nutrition kefir-kombucha fermented symbiotic goes beyond probiotics. It creates a natural, diverse ecosystem with 100+ strains of beneficial microbes and nutrients to nourish your digestive microflora.

Your Flora Sensitive is a living synergy of beneficial bacteria, enzymes, nutrients and herbs naturally created in our signature kefir-kombucha fermentation process, and carefully freeze dried to preserve all the unique nutrients. It is then combined with supportive organic wholefood powders and encapsulated in an organic fermented tapioca capsule, making it uniquely 100% organic inside and out.

Proč název synbiotika?
Synbiotika představují novou účinnější generaci doplňků výživy, ve které se spojují pozitivní účinky prebiotik s probiotiky.
Symbióza představuje blízký vztah různých organismů uvnitř ekosystému, které se harmonicky doplňují ku vzájemnému prospěchu. V případě YOUR FLORA se jedná o prebiotické nosiče v podobě sušeného ovoce a zeleniny, a probiotické kultury v podobě 35 kmenů Lactobacillů a Bifidobakterií - Kefi-soya™.
Výsledný pozitivní efekt této symbiózy umožňuje živým bakteriím lépe přežít v lidském střevě a správně jej kolonizovat, protože lidský organismus nedokáže střevní mikroflóru dostatečně obnovit sám. Její populace se navíc snižuje s přibývajícími roky, stresem, nevhodným stravováním, konzumací alkoholu a drog, kouřením či léky typu antibiotika a chemoterapeutika. Tyto kombinované přípravky pomáhají při různých střevních a zažívacích potížích spojených s užíváním antibiotik, při průjmu či zácpě, a obecně přispívají ke zlepšení celkové imunity a zdraví.
SENSITIVE obsahuje kromě probiotických kultur ve formě Kefi-SOYA™ také prebiotika ve formě mrazem sušené BIO máty peprné a BIO meduňky lékařské. Symbiotická směs YOUR FLORA dodává tělu kompletní žijící ekosystém mikroorganismů a živin = tělo tak získává maximální množství aktivované výživy bez kompromisů. 

 

Rozdíl mezi prebiotiky, probiotiky a synbiotiky

Prebiotika jsou v podstatě nestravitelné složky stravy a představují „substrát“ pro tělu prospěšné střevní bakterie, tj. navozují specifické změny ve složení a aktivitě střevní flóry, zejména pak podporují růst a množení těchto přátelských bakterií, čímž jsou přínosné pro svého hostitele. Prebiotiky se rozumí zejména vláknina, a to především na bázi oligosacharidů, které jsou přítomny v obilovinách, v ovoci a zelenině.

V případě produktů symbiotické řady YOUR FLORA každý výrobek obsahuje určitý druh ovoce, zeleniny nebo bylin pro své jedinečné vlastnosti při zažívání. Najdete mezi nimi mimo jiné například banán, heřmánek, aloe vera nebo mátu peprnou. 
Probiotika jsou živé mikroorganismy, jinými slovy tělu prospěšné bakterie, žijící ve střevech. V případě YOUR FLORA se jedná o 35 druhů těchto živých kultur, s příznivými účinky na zdraví hostitele v případě, že jsou podávány v odpovídajících množstvích. Náš zažívací trakt obsahuje obrovské množství různých bakterií. Z hlediska zdraví je však žádoucí, aby byl zažívací trakt osídlen správnými bakteriemi, s převahou Lactobacillů a Bifidobakterií. Tyto bakterie totiž chrání organismus před patogeny, které mají negativní vliv na lidský organismus. 
Synbiotika jsou takové přípravky, které obsahují probiotikum i prebiotikum současně. Příznivé účinky obou uvedených skupin se tak vzájemně doplňují. 

 

Co jsou KEFI-SOYA™ synbiotika?
Britská společnost Living Nutrition vyvinula vysoce efektivní synbiotika KEFI-SOYA™ na základě tradičního fermentačního procesu, který trvá až po dobu jednoho měsíce. Jedná se o směs vybraných 35-ti druhů bakterií, včetně Lactobacillus Acidophilus, Lactobacillus Rhamnosus, Lactobacillus Casei, Lactobacillus Lactis, Lactobacillus Plantarum, Lactobacillus Fermentum & Lactobacilus Kefir, kvašených v BIO sójovém mléce. 
Tyto bakterie zajišťují kompletní živý ekosystém mikrobů, kolonizační činitele a trávící živiny pro optimální stav střevní mikroflóry a trávícího ústrojí. 
Jedná se o více než pouhou kapsli. Je to živý potravinový matrix, bohatý na živiny, enzymy a přirozeně vyvinuté mikroorganismy. 
Fermentační výrobní proces (podrobnosti níže) je navržen a kontrolován uznávaným odborníkem na výživu ve Velké Británii, Grahamem Botfieldem. Účelem je dosažení správné synergie živin, ve které se každá potravina a bylina dokonale doplňují. Používají se pouze ty nejlepší BIO přísady pro jejich čerstvost a vitalitu. 
Na výrobu každé směsi v této řadě výrobků je dohlíženo individuálně, protože každá směs má jiné složení, požadavky a účel. Všechny fermentované směsi jsou jemně sušené mrazem, aby se zachovala jejich čerstvost a zachytilo nejvyšší možné množství aktivních živin. 
Hlavní výhody kefírového kvašení 
 • Maximum živých složek
 • Maximální vstřebatelnost
 • Bohaté na enzymy
 • Jedinečná fermentovaná výživa

 

KVAŠENÉ SÓJOVÉ BOBY - SYNBIOTIKA NAŠICH PŘEDKŮ

Výzkum prokázal, že kvašené sójové mléko je tím nejlepším zdrojem výživy pro zdravou střevní mikroflóru (mikrobiom). V poslední době má sója smíšenou pověst a to hlavně díky způsobu jakým je zpracovávána a konzumována. Na co se zapomíná je, že sója ve své fermentované podobě, v potravinách jako jsou miso, tempeh nebo natto, je vysoce výživná a nesmírně prospěšná pro zdravé střevní prostředí. Střeva představují největší styčnou plochou těla s okolním prostředím. A jsou tudíž zodpovědná za 70-80 % imunitního systému a potažmo našeho zdraví. 

Nenechte se zmást tvrzením, že více dobré bakterie v jedné kapsli znamená lepší účinnost pro vás. Faktem zůstává, že veškeré živé organismy potřebují zdravé prostředí, aby mohly přežít a vzkvétat. Věděli jste, že z 1 bakterie se může stát 400 triliónů bakterií během jednoho dne pokud bude mít ty správné podmínky pro rozmnožování? Pro dobré bakterie a vaši střevní mikroflóru je důležitější správné prostředí než pouhá čísla.

Mikrob není nic. Prostředí je všechno. Louis Pasteur (Francouzský biolog, mikrobiolog a chemik)

Kefírovo-sójová fermentace, Bio-aktivní živiny

Fermetace je tradiční metoda využívající enzymatické reakce mikroflóry k vytvoření vysoce kvalitní potraviny a zároveň zvyšující vstřebatelnost a účinnost obsažených látek.

Spojením kefírových zrn, sójového mléka a rostlinných kultur se získá tzv. svatá trojice kvašených potravin.

Living Nutrition využívá k proměně svých směsí BIO potravin a bylin na živou formu bioaktivních složek, enzymů a mikroorganismů ojedinělý druh kefírovo-sójového kvašení, které obsahuje 35 druhů lactobacilů, včetně Lactobacillus Acidophilus, Lactobacillus Rhamnosus, Lactobacillus Casei, Lactobacillus Lactis, Lactobacillus Plantarum, Lactobacillus Fermentum & Lactobacilus Kefir. 

Kefír je původní „superpotravina“, velmi ceněná pro svou vysokou výživovou hodnotu. Kefír vzniká přidáním kefírových zrn do potravin, které spustí mimořádně silný proces kvašení. Kefírová zrna a jejich funkce nejsou vědci ještě zcela pochopena, protože se jedná o žijící celek bakterií, kvasinek, polysacharidů a dalších živin, kterému se na naší planetě nic nepodobá. 

Kefírová zrna se přidávají do různých potravin, ve kterých okamžitě spustí proces kvašení, čímž je přemění na výživově bohatý celek vysoce bio-dostupných živin. Mnoho těchto živin právě vzniká pouze díky kvašení a jejich pozoruhodné účinky na zdraví jsou stále předmětem zkoumání. Living Nutrition využívá jedinečnou kefírovou fermentaci za účelem vytvoření bioaktivních látek, enzymů a mikroorganismů z vybraných potravin a bylin. 

Slova výrobce:

"Používáme potraviny, které jsou nejvíc bohaté na obsažené živiny a fermentujeme je zcela novým, dosud nestudovaným, způsobem, a vidíme ohromné výsledky s vyrobenými sloučeninami a jejich účinky na zdraví." 

UPOZORNĚNÍ:

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Produkt není vhodný jako náhrada pestré stravy a náhrada vyvážené diety. Jste-li v ošetřování (nemocní), těhotná nebo plánující těhotenství, konzultujte užívání výrobku s lékařem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Living Nutrition je renomovaná Anglická značka, jejímž zakladatelem a hlavním formulátorem je Graham Botfield, kvalifikovaný výživový terapeut, lektor a badatel. Během své kariéry reprezentoval mezinárodní značky zabývající se výrobou výživových doplňků, např. Country Life a New Chapter, jako hlavní poradce pro vzdělávání ve Velké Británii. Graham disponuje odbornou znalostí tradičních medicín včetně využití bylin a hub v neuropatické medicíně. Má také mnohaleté zkušenosti jako projektant a vývojář produktů pro mezinárodní značky.
Po mnoha letech vědeckého zkoumání metod jak různé tradiční kultury přeměňují nebo přeměňovaly své ceněné „superpotraviny“ na vyšší stupeň výživy (užíváné jak při obřadech tak v medicíně), Graham dané metody použil k vytvoření nového modelu fermentace živých doplňků stravy.
Living Nutrition klade důraz na výrobní dokonalost inovativních doplňků stravy. Jejich jedinečné výrobní procesy doslova zachycují živou podstatu potravin, čímž vznikají bio-aktivní výživové celky, které tělo intuitivně rozpozná a maximálně využije.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení