LIVING NUTRITION - KEF-FLAMEX - Bylinný doplněk stravy kvašený s REISHI houbou (60 kapslí)

972 Kč –8 %
LIVING NUTRITION | Doplněk Stravy kvašený s REISHI houbou | Natureforlife.cz
972 Kč –8 % 899 Kč
Skladem
 • Směs BIO aktivních super-potravin na bázi kefírovo-kombuchové fermentace.
 • Nejvyšší bio-dostupnost* díky této unikátní fermentaci - tělo dokonale vstřebá obsažené živiny.
 • Kvašení s 35-ti druhy mikro-organismů včetně všech kmenů Lactobacillů a Bifidobakterií.
 • Vyvinuto jako živý potravinový systém.
 • Šetrně lyofilizované potraviny- sušené mrazem pro zachování veškerých živin.
 • Složení vyvinuto britským kvalifikovaným výživovým poradcem a znalcem aktivních hub.
 • BEZ LEPKU, VEGAN, RAW - bohatý na enzymy a mikroby, plus aktivní houba REISHI v nejvyšší BIO kvalitě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ve zdravém těle, zdravý duch!

KEF-FLAMEX je společně působící (synergická) směs BIO aktivovaných potravin a bylin pro celkovou podporu zdraví tělesného organismu, protože ne nadarmo se říká 'v zdravém těle, zdravý duch'. Zdravý organismus potřebuje široké spektrum živin v jejich nejvyšší aktivní formě. Tento BIO aktivní bylinný doplněk stravy je kvašen  s bylinami, které se běžně používají v tradiční čínské medicíně, ajurvédě a západním herbářství pro podporu celkového zdraví a dobře fungující tělesnou tkáň a klouby.

Výživový doplněk stravy Kef-Flamex je formulován uznávaným anglickým nutričním terapeutem, Grahamem Botfieldem, za účelem dosažení správné synergie živin, ve které se každé jídlo a bylina dokonale doplňují. Používají se pouze ty nejlepší BIO přísady pro jejich čerstvost a vitalitu. Fermentační výrobní proces (podrobnosti níže) je také navržen a kontrolován Grahamem. Na výrobu každá směsi v této řadě výrobků je dohlíženo individuálně, protoře každá směs má jiné složení, požadavky a účel. Všechny fermentované směsi jsou jemně sušené mrazem, aby se zachovala jejich čerstvost a zachytilo nejvyšší možné množství aktivních živin. Přidáním vysoce kvalitní BIO houby REISHI se získá dokonalá rovnováha mezi bioaktivovanými živinami.
Houba Reishi (ganoderma neboli lesklokorka lesklá) je symbolem "dlouhověkosti, krásy a bohatství" pro její pozitivní účinky. Houba Reishi nebo také čínsky Ling Zhi znamená "božská houba nesmrtelnosti". V tradiční čínské, ale i japonské medicíně je používána již několik tisíciletí. Reishi je nejstarší houba používaná v čínské medicíně. Obsahuje všech osm esenciálních aminokyselin, které jsou stavebním materiálem tělesných bílkovin, z nichž si organizmus vytváří svalstvo. Reishi je uctívána jako jedna z nejvzácnějších a nejužitečnějších rostlin v přírodě.

 

Co je to Kefírovo-kombuchová fermentace?

Tato směs je vyrobena unikátním výrobním procesem, který nemá na českém trhu konkurenci. Jedná se o speciální, měsíc dlouhou, fermentaci za použití kefírových mikrobů a kombuchové kultury.
Fermentace je tradiční metoda využívající enzymatické reakce mikroflóry k vytvoření vysoce kvalitní potraviny, zvyšující vstřebatelnost (bio-dostupnost) a účinnost obsažených látek.
Spojením kefírových zrn, kombuchové scoby a zeleninových kultur se získá tzv. svatá trojice kvašených potravin.
Living Nutrition využívá k proměně svých směsí BIO potravin a bylin na živou formu bioaktivních složek, enzymů a mikroorganismů ojedinělý druh kefírovo-kombuchového kvašení, které obsahuje 35 druhů mikroorganismů.
Kefír je původní „superpotravina“, velmi ceněná pro svou vysokou výživovou hodnotu. Kefír vzniká přidáním kefírových zrn do potravin, které spustí mimořádně silný proces kvašení. Kefírová zrna a jejich funkce nejsou vědci ještě zcela pochopena, protože se jedná o žijící celek bakterií, kvasinek, polysacharidů a dalších živin, kterému se na naší planetě nic nepodobá.
Kefírová zrna se přidávají do různých potravin, ve kterých okamžitě spustí proces kvašení, čímž je přemění na výživově bohatý celek vysoce bio-dostupných živin. Mnoho těchto živin právě vzniká pouze díky kvašení a jejich pozoruhodné účinky na zdraví jsou stále předmětem zkoumání.
Living Nutrition využívá jedinečnou kefírovou fermentaci za účelem vytvoření bioaktivních látek, enzymů a mikroorganismů z vybraných potravin a bylin.
Celý fermentační výrobní proces je navržen a kontrolován uznávaným odborníkem ve Veké Británii. Na výrobu každé směsi v této řadě výrobků je dohlíženo individuálně, protoře každá směs má jiné složení, požadavky a účel. Všechny fermentované směsi jsou jemně sušené mrazem, aby se zachovala jejich čerstvost a zachytilo nejvyšší možné množství aktivních živin.
100% čistota všech produktů Living Nutrition je garantována bez použití jakýchkoliv umělých přísad, pojiv nebo jiných pomocných látek.

 

 

Produkty living nutrition jsou vegan a certifikovány BIO Britskou organizací, Soil Association Organic
GB Soil Association a EU Organic logo, pravebio.cz
Tato certifikace je jedinou garancí pro koncového zákazníka, že výrobcova tvrzení o kvalitě surovin a celého výrobního procesu jsou pravdivá a vy skutečně platíte za pravou kvalitu.

 

Hlavní výhody kefírového kvašení

 1. Maximum živých složek
 2. Maximální vstřebatelnost
 3. Bohaté na enzymy
 4. Jedinečná fermentovaná výživa

Výživové hodnoty

3 kapsle obsahují:
Fermentovanou mrazem sušenou BIO směs:        400 mg
Kurkuma (Curcuma longa) kořen                           100 mg
Zelený čaj (Camillia sinensis) list                             80 mg
Posvátná bazalka (Ocimum sanctum) list                 80 mg
Rozmarýn (Rosmarinus officinalis) list                     80 mg
Ženšen (Zingiber officinale) kořen                            60 mg
BIO Reishi (Ganoderma lucidum) plodnice            200 mg

BIO bylinná báze listu pampelišky, kořenu zázvoru, fenyklového semena a listu kopřivy.

Extrakt plodnice (extrakce horkou vodou), anglicky tzv. fruiting body, tj. část houby viditelné na povrchu. Extrakt obsahuje 30% polysacharidů a min 2% triterpenoidů. Plodnice mají zhruba od 2 do 4 tisíc mikrogramů triterpenoidů na gram.

 

Upozornění : Při výběru potravinového doplňku je potřeba vybírat podle obsahu polysacharidů a případně triterpenoidů. Obecně a zjednodušeně řečeno, polysacharidy stimulují imunitu, triterpeny vykazují protinádorový účinek.
Doplňky, které neuvádějí garantovaný standardizovaný obsah polysacharidů, je lépe rovnou vyloučit z výběru.
To je velmi důležité, protože vám takové produkty budou k ničemu a pouze podpoříte nesolidní výrobce, kterým nejde o vaše zdraví, ale pouze o vaše peníze.
Také je potřeba vybírat kapsle/tablety, které obsahují extrakt z hub. Základní sušená houbová směs je totiž v léčbě neúčinná. Důvodem je, že buněčná stěna houby je tvořena chitinem. Člověk nemá enzymy pro trávení chitinu (je potřeba enzym chitanáza), a během trávení není schopen chitinový obal rozložit a celý obsah houby je tělem vyloučen. Extrakce horkou vodou dokáže prolomit chitinovou bariéru a účinné látky učinit pro tělo dostupnými.
S chitanázou, enzymem pro trávení chitinu, to není úplně tak, že by ho lidé neměli vůbec. Někteří lidé ho nemají vůbec, někteří ho mají v malém množství a určitá skupina lidí ho má v dostatečném množství. Hladiny chitinu jsou dány geneticky a jsou odvislé od místa, kde se člověk narodí. V zemích, kde je strava bohatá na potraviny s obsahem chitinu se postupně evolučně vytvořila schopnost chitanázu produkovat. Z našeho pohledu k těmto zemím ale Česká republika nepatří. A výrobci, kteří prodávají práškové základní houbové kapslované směsi, prodávají jen velmi drahý prášek, který velká většina z nás velmi rychle vyloučí.
 • Bez přídavných látek a konzervantů.
 • Produkt neobsahuje pšenici, lepek, mléčné stopy a sóju.
 • Vhodné pro vegetariány a vegany.

Složení : Fermented blend (containing *Turmeric (Curcuma longa) root, *Green tea (Camillia sinensis) leaf, *Holy basil (Ocimum sanctum) leaf, *Rosemary (Rosmarinus officinalis) leaf, *Ginger (Zingiber officinale) root, *Reishi (Ganoderma lucidum) fruiting body, *Dandelion (Taraxacum officinale) leaf, *Nettle (Urtica dioica) leaf, *Ginger (Zingiber officinale) root, *Fennel (Foeniculum vulgare) seed, vegetable cellulose capsule (hydroxypropyl methyl cellulose).
*Certifikováno jako BIO od Soil Association Organic UK.

 

Dávkování

Dospělí: 1-3 kapsle denně s jídlem nebo bez jídla.
Děti 6 - 12 let: 1 kapsle denně s jídlem nebo bez jídla.

 

Upozornění : Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Produkt není vhodný jako náhrada pestré stravy a náhrada vyvážené diety. Jste-li v ošetřování (nemocní), těhotná nebo plánující těhotenství, konzultujte užívání výrobku s odborným léčitelem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodní produkty a extrakty
Země původu: Velká Británie
Výrobce: Living Planet, Unit 2., 22 Chester House, 1-3 Brixton Road, SW9 6DE
Vhodné pro: Raw-GMO Free-Vegetariány-Vegan
Obsah: 60 kapslí
Minimální trvanlivost do:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Living Nutrition je renomovaná Anglická značka, jejímž zakladatelem a hlavním formulátorem je Graham Botfield, kvalifikovaný výživový terapeut, lektor a badatel. Během své kariéry reprezentoval mezinárodní značky zabývající se výrobou výživových doplňků, např. Country Life a New Chapter, jako hlavní poradce pro vzdělávání ve Velké Británii. Graham disponuje odbornou znalostí tradičních medicín včetně využití bylin a hub v neuropatické medicíně. Má také mnohaleté zkušenosti jako projektant a vývojář produktů pro mezinárodní značky.
Po mnoha letech vědeckého zkoumání metod jak různé tradiční kultury přeměňují nebo přeměňovaly své ceněné „superpotraviny“ na vyšší stupeň výživy (užíváné jak při obřadech tak v medicíně), Graham dané metody použil k vytvoření nového modelu fermentace živých doplňků stravy.
Living Nutrition klade důraz na výrobní dokonalost inovativních doplňků stravy. Jejich jedinečné výrobní procesy doslova zachycují živou podstatu potravin, čímž vznikají bio-aktivní výživové celky, které tělo intuitivně rozpozná a maximálně využije.