Nuvi Health Zink komplex - Zinek chelát Albion® 365 tablet

Tip Imunita Rodinné XL balení
Značka: Nuvi Health
499 Kč
Skladem

Zinek je nezbytný stopový prvek, který je pro lidské tělo životně důležitý. Po stopovém prvku železo je druhým nejhojnějším stopovým prvkem v lidském těle. Zinek je nezbytný pro četné metabolické reakce. Více než 50 enzymů v našem těle obsahuje zinek a na základě tohoto stopového prvku provádí buněčný metabolismus. Bisglycinát zinečnatý (chelát zinku) od Albion®, glukonát zinečnatý, askorbát zinečnatý, citrát zinečnatý, síran zinečnatý

  • Komplex se skládá z 5 bioaktivních sloučenin zinku a extraktu z černého pepře s 95% piperinu. 
  • 365 tablet s 25mg elementárního zinku na tabletu. Tedy výhodné balení na celý rok.
  • Bisglycinát zinečnatý (chelát zinku) od Albion Minerals (lídr na trhu minerálních chelátů).
  • Tablety jsou 100% veganskébez lepku a geneticky modifikovaných přísad (bez GMO).
  • Nezávisle laboratorně testováno na zatížení a kontaminaci a další relevantní testovací kritéria.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zinek obecně:

Zinek (Zn) je nezbytný stopový prvek, který je pro lidské tělo životně důležitý. Po stopovém prvku železo je druhým nejhojnějším stopovým prvkem v lidském těle. Zinek je nezbytný pro četné metabolické reakce. Více než 50 enzymů v našem těle obsahuje zinek a na základě tohoto stopového prvku provádí buněčný metabolismus. 

Zinek je důležitý pro skladování inzulínu, kůži a růst. Kromě toho je posílen imunitní systém, zvýšena produkce spermií a je podporována syntéza bílkovin. Zinek je jedním ze základních stopových prvků, které stimulují obranné funkce našeho těla. V našem komplexu zinku Nuvi Health Z5 se spoléháme na kombinaci 5 různých a koordinovaných sloučenin zinku v kombinaci s přírodním piperinem „zesilovačem účinných látek“. Každá použitá sloučenina zinku přináší své vlastní výhody, od kterých chceme prostřednictvím této kombinace využít co největší synergický efekt, abychom vytvořili maximum biologické dostupnosti a tolerance.

Nuvi Health Zink komplex:

Každá plechovka Z5 Zinc Complex vám nabízí 365 vysokodávkových zinkových tobolek, které se skládají z 38 mg glukonátu zinečnatého, 33 mg askorbátu zinečnatého, 25 mg bisglycinátu zinečnatého albionu, 16 mg citrátu zinečnatého a 14 mg síranu zinečnatého. Výsledkem je maximální a elementární obsah zinku 25 mg = 250% NRV + 10 mg extraktu z černého pepře (9,5 mg piperinu) s denní dávkou pouze 1 kapsle a vystačí na celých 365 dní (1 rok!). Kromě toho používáme 100% veganskou a zeleninovou skořápku kapslí HPMC a zcela upustíme od škodlivých a diskutabilních plniv a separačních prostředků.

Komplex Nuvi Health Z5 Zinc podrobně:

Glukonát zinečnatý:

Glukonát zinečnatý je organická sloučenina vyrobená ze zinečnaté soli a kyseliny glukonové s poměrně vysokou biologickou dostupností. Kyselina glukonová je tělu vlastní ovocná kyselina, která vzniká při rozkladu sacharidů. Používá se také v různých potravinách ke stabilizaci kyselosti.

Askorbát zinečnatý:

Askorbát zinečnatý je sůl kyseliny askorbové (vitamín C) vázaná na zinek. Askorbát zinečnatý kombinuje výhody zinku s antioxidačními vlastnostmi, kterými je kyselina askorbová v organické sloučenině zinku.

Bisglycinát zinečnatý Albion:

Bisglycinát zinečnatý je název pro kombinaci zinku a organické aminokyseliny glycin, který je také označován jako „chelátová sloučenina“. Tělo vlastní aminokyselina glycin má velmi malou molekulární velikost, a proto se dokonale hodí pro spojení s minerálem, protože je to velmi pozitivní stav a hovoří se až o 40% lepší biologické dostupnosti. Tělo už nevidí sloučeninu hořčíku jako čistý minerál, ale jako aminokyselinu, takže nekonkuruje ostatním minerálům a obchází klasický absorpční proces, který vede k lepšímu vstřebávání.

Citrát zinečnatý:

Citrát zinečnatý je jednou z nejznámějších sloučenin zinku. Zde se hovoří nejen o organické, ale také o základní sloučenině zinku. Zde je zinek vázán na kyselinu citrónovou, která je důležitou endogenní „kyselinou“. To může vést k rychlému a efektivnímu příjmu a také k zásaditému prostředí.

Síran zinečnatý:

Síran zinečnatý je sůl kyseliny sírové. Je to anorganická sloučenina zinku a je zvláště rozpustná ve vodě.

Doplněk stravy (NEM) se zinkem + piperinem. Tento přípravek není léčivý.

Nutriční hodnoty

na tabletu

NRV *
Glukonát zinečnatý

38

**

Askorbát zinečnatý

33

**

Bisglycinát zinečnatý Albion®

25

**

Citrát zinečnatý

16

**

Síran zinečnatý

14

**

z toho elementární zinek

25

250

Extrakt z černého pepře

10

**

z toho piperin

9.5

**


* Procento referenčních hodnot živin podle VO (EU) NR. 1169/2011.
** nejsou známy žádné referenční hodnoty živin.

Doporučené dávkování: Užívejte 1 tabletu ve večerních hodinách se sklenicí vody.

Složení: Plnivo: mikrokrystalická celulóza, glukonát zinečnatý, askorbát zinečnatý, bisglycinát zinečnatý Albion®, citrát zinečnatý, síran zinečnatý, extrakt z černého pepře (95% z toho je piperin).

Důležité informace: Tento produkt není náhradou vyvážené a pestré stravy. Doporučená denní dávka by neměla být překročena. Výrobek by měl být skladován mimo dosah malých dětí. Není vhodné pro těhotné ženy a kojící matky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Proč produkty Nuvi Health?

My v Nuvi Health se chceme starat o vaše zdraví s nejlepší možnou kvalitou produktů. Naše doplňky stravy jsou navrženy tak, aby vám poskytly to, co již není v denaturovaných potravinách k dispozici. S jasně navrženým obchodem, perfektním zákaznickým servisem a krátkými dodacími lhůtami žijeme filozofii prodeje, která je zaměřena na zákazníka a jeho potřeby. Vezměte nás za slovo - podpoříme vás ve vašem zdraví.

Bezpečnost produktů je na prvním místě

Čistým surovinám přikládáme velký význam. Naši dodavatelé surovin a smluvní výrobci nechávají kvalitu produktů neustále kontrolovat pomocí nejnovější technologie. Látky jako rtuť, pesticidy, olovo, houby, bakterie a další znečišťující látky nemají v našich výrobcích místo.

Složení a dávková forma doplňků stravy

Na každém štítku najdete úplné informace o odpovídajícím doplňku stravy. Všechny účinné látky a přísady jsou podrobně uvedeny, abyste věděli, z čeho se příslušný doplněk stravy skládá. Tímto způsobem také vylučujeme možnost alergie na neznámé látky. Pokud dodržujete veganskou nebo vegetariánskou dietu, můžete na první pohled vidět, zda jsou pro vás odpovídající přísady výrobku vhodné.