Hydrophil Bambusový kartáček na jazyk
Související produkty
Detailní popis produktu
I jazyk potřebuje pravidelnou péči! Tenhle kartáček ho zbaví nahromaděných bakterií, zpříjemní dech a zlepší celkové zdraví ústní dutiny. Rukojeť z šetrně vypěstovaného bambusu sedne do ruky jako ulitá, nylonové štětinky z ricinového oleje se postarají o zbytek. Kompostovatelná škrabka byla vyrobená s maximálním ohlednem na životní prostředí a díky tomu, že její dobrosrdečný výrobce podporuje eko-projekty, je klimaticky neutrální. Co víc si přát!
Za značkou Hydrophil stojí partička tří kamarádů z Hamburku. Kluci měli nejprve blog - blog o vodě, protože bez vody není život a je třeba se o ni starat. A mluvit o tom, že je třeba se o ni starat! V létě 2013 během cyklovýletu začali ti tři vymýšlet, jak by se dalo a zda by se dalo vyvíjet produkty, které budou nejen veganské, ale také ideálně 100% šetrné k vodě.
Jak škrabku používat?
- Ideálně denně. Svůj rituál se zubním kartáčkem doplňte jednoduchou očistou jazyka.
- Po čištění zubů přejeďte jazyk jemně od kořene po špičku.
- Několikrát zopakujte. A je to!
Správná péče o chrup u kartáčku nekončí
Prozelenit a ozdravit rituál čištění zubů vám pomohou také naše skvělé zubní kartáčky a zubní pasty. Kromě dospěláckých u nás najdete také celou řádku past pro děti, bez obsahu škodlivých přísad a s báječnou chutí. Na některé věci jsou ale i kartáček s pastou příliš krátcí. O ty nejtitěrnější mezírky se proto postará mezizubní kartáček. A pokud jste pro svůj kartáček v koupelně pořád nenašli to pravé místo, zkuste bambusový stojánek. Pro rodiny se hodí ten větší, sólisté ocení roztomilost toho malého.
Jak se o čistič jazyka správně starat?
- Držte jej v suchu: Bambusu vyhovuje skladování v suchém prostředí. Dejte mu proto dostatek vzduchu a raději ho neuchovávejte v nádobách, v nichž se může hromadit voda.
- Štětinky po použití opláchněte, stejně jak jste zvyklí u klasického kartáčku na zuby.
- Kartáček na jazyk vydrží stejně dlouho jako klasický zubní kartáček. Po cca 3 měsících tedy doporučujeme vyměnit za nový.
Proč bambus?
Bambus má řadu výhod. Je ho hodně a roste rychle (ve správných podmínkách zvládne až 1 metr/den). To znamená více kyslíku a více zpracovaného CO2. Na světě pokrývá asi 32 mil. Ha (opravdu hodně fotbalových hřišť) a k jeho pěstování netřeba žádných pesticidů, protože je přirozeně antibakteriální. A to se přenáší i do kartáčků - antibakteriální látky umí hubit nejrůznější zárodky bakterií, které by nám jinak dělaly v ústech neplechu. No a kromě toho všeho je bambus opravdu pevný a příjemný do ruky.
Navíc je rozložitelný a tak nejjednodušším řešením je (až doslouží) vrátit jej zpět Zemi - prostě je někde v lese zakopat. Nebude to dlouho trvat a rozloží se. Druhou možností je prostě jej spálit.
Co je to vlastně ten ricinový olej?
Ricinový olej je rostlinný olej pocházející ze semen Skočce obecného, který roste především v Indii, Číně a Brazílii. Skládá se asi z 80 % z olejových kyselin, které jsou používané pro výrobu polyamidových vláken, tedy nylonu, na štětinky kartáčku. Jenže! I přesto, že se jedná o látku čistě přírodní, neznamená to, že pokud z ní vyrobíte (bio)plast, tak že je biodegradabilní. Až tedy kartáček doslouží, hlavu se štětinkami ulomte a hoďte to směsného odpadu. Tělo kartáčku pak můžete zakopat nebo vyhodit v lese, rozloží se.
Materiál štětinek: | BIO nylon z ricinového oleje |
---|---|
Podíl přírodních surovin: | 100 % |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.