Living Nutrition - Fermentovaná meduňka lékařská 60 kapslí

719 Kč –16 %
meduňka lékařská
719 Kč –16 % 599 Kč
Skladem

Mrazem sušená meduňka v kapslích s obsahem kompletního profilu živin aktivovaných fermentací. Tato bylina je známá svými zklidňujícími účinky nejen na nervovou soustavu, ale i na podrážděné zažívání například při nadýmání.

  • 500 mg meduňky lékařské (Melissa officinalis) v jedné dávce, 2 kapsle.
  • S klíčovými účinnými látkami včetně kyseliny rozmarýnové.
  • Tradičně se používá při nadýmání a zažívacích potížích.
  • Nejvyšší bio-dostupnost díky unikátní trojité fermentaci dle asijské receptury
  • Kvašení s 35-ti druhy mikro-organismů včetně všech kmenů Lactobacillů a Bifidobakterií.
  • Bez lepku, raw, a 100% certifikované bio - bohatý na enzymy a mikroby.
  • Certifikováno bio od prestižní britské asociace kontrolovaného zemědělství, Soil Association Organic.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Living Nutrition využívá pro výrobu tohoto adaptogenního doplňku stravy z meduňky prastaré metody trojité fermentace, která aktivuje a zvyšuje adaptogenní vlastnosti této byliny.

Proč užívat meduňku?

Meduňka je voňavá, sladce vonící bylina z čeledi mátovitých, s podobnými karminativními účinky. Tato bylina se v mnoha starověkých kulturách používá k podpoře mentální jasnosti a kognitivních funkcí po již více než 2 000 let.

Bylinkáři ji mají v oblibě pro její povznášející vlastnosti. Organická fermentovaná meduňka je jednou z hlavních bylin v šamanské bylinné alchymii a někdy je označována také jako "elixír života". Doporučuje se i při vnitřním stresu, protože pomáhá zklidnit tkáně a přinést úlevu při podráždění zažívacího traktu. 

Je bohatá na mnoho účinných rostlinných sloučenin, které pomáhají podporovat vnitřní rovnováhu a klid, a proto se tradičně používá ke zklidnění nervového systému. Mezi jedny z klíčových účinných látek meduňky patří kyselina rozmarýnová, kyselina oleanolová a kyselina ursolová. Výzkum se zabýval účinky těchto sloučenin na snížení excitační aktivity (zejména GABA) neurotransmiterů v mozku.

Jedna dávka (2 kapsle) obsahuje 500 mg meduňky lékařské (Melissa officinalis), fermentované charakteristickým kefírovo-kombuchovým procesem po dobu několika týdnů, poté pečlivě usušené mrazem tak, aby se zachovaly všechny jedinečné živiny.

Doplněk je následně zapouzdřený do unikátních bio fermentovaných tapiokových kapslí, díky čemuž je tento doplněk stravy 100% bio a jedinečný uvnitř i navenek.

Složení: Fermentovaný list meduňky lékařské (Melissa officinalis)*, bio fermentované kapsle z tapioky*
*Certified organic ingredients

Proč fermentované přípravky Living Nutrition

Fermentací aktivované kapsle Living Nutrition nabízí špičkovou úroveň aktivních složek. Díky fermentaci se tyto vitální složky aktivují a lidské tělo je tak schopno je vstřebat a využít jejich pozitivní účinky na maximum. Fermentované houby si zachovávají svou holistickou synergii, přičemž jsou mnohem koncentrovanější a biologicky dostupné.

Díky fermentačnímu procesu jsou navíc bohaté na prospěšné mikroby, enzymy a obsahují řadu signálních molekul, specifických pro fermentační proces.

Každá kapsle obsahuje bio směs hub fermentovaných po delší dobu metodou kefír-kombucha, která je charakteristická pro společnost Living Nutrition, a poté pečlivě sušená mrazem, aby se zachovaly všechny jedinečné živiny. Poté jsou houby zapouzdřeny do bio fermentované tapiokové kapsle, takže jsou skutečně 100% bio uvnitř i navenek.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Living Nutrition je renomovaná Anglická značka, jejímž zakladatelem a hlavním formulátorem je Graham Botfield, kvalifikovaný výživový terapeut, lektor a badatel. Během své kariéry reprezentoval mezinárodní značky zabývající se výrobou výživových doplňků, např. Country Life a New Chapter, jako hlavní poradce pro vzdělávání ve Velké Británii. Graham disponuje odbornou znalostí tradičních medicín včetně využití bylin a hub v neuropatické medicíně. Má také mnohaleté zkušenosti jako projektant a vývojář produktů pro mezinárodní značky.
Po mnoha letech vědeckého zkoumání metod jak různé tradiční kultury přeměňují nebo přeměňovaly své ceněné „superpotraviny“ na vyšší stupeň výživy (užíváné jak při obřadech tak v medicíně), Graham dané metody použil k vytvoření nového modelu fermentace živých doplňků stravy.
Living Nutrition klade důraz na výrobní dokonalost inovativních doplňků stravy. Jejich jedinečné výrobní procesy doslova zachycují živou podstatu potravin, čímž vznikají bio-aktivní výživové celky, které tělo intuitivně rozpozná a maximálně využije.