Living Nutrition - Fermentovaný česnek 60 kapslí

799 Kč
Skladem

Mrazem sušený česnek v kapslích s obsahem kompletního profilu živin aktivovaných fermentací. Funguje nejen jako podpora imunitního systému v zátěžových obdobích, ale hodí se také pro podporu normální činnosti střev a srdce.

  • 700 mg účinné látky ve dvou kapslích
  • Fermetací aktivované kapsle nabízí špičkovou úroveň aktivních složek, které nemají na domácím trhu konkurenci
  • Maximální možná vstřebatelnost produktu
  • Bez obsahu pšenice, lepku, mléčné stopy a sóji
  • Vhodné pro vegetariány a vegany
  • Certifikováno BIO od Soil Association Organic UK

Detailní informace

Detailní popis produktu

Living Nutrition využívá pro výrobu tohoto doplňku stravy z česneku prastaré metody trojité fermentace, která aktivuje a zvyšuje adaptogenní vlastnosti této byliny.

Proč užívat fermentovaný česnek

Česnek je štiplavá bylina, která se používá po staletí a je tradičně uctívána pro své ochranné vlastnosti a podporu kardiovaskulárního a imunitního systému. Je bohatý na mnoho účinných rostlinných látek a tradičně se využívá k posílení organismu a jeho normální obranyschopnosti proti infekcím a patogenům.

Funguje jako sezónní podpora při nachlazení a chřipce, lze jej také použít jako součást cíleného režimu pro podporu normální činnosti střev a obnovu střevní mikroflóry nebo jej lze použít jako součást speciální diety pro podporu srdce.

Fermentací česneku vznikají nové účinné látky, které účinně přeměňují obsažený alicin na jeho aktivní formu. Fermentace podstatně zvyšuje antioxidační kapacitu česneku a zároveň přeměňuje jeho polyfenoly a flavonoidy, čímž zvyšuje jejich biologickou dostupnost.

I když mohou být tyto látky nápomocné při hubení nežádoucích patogenů, česnek je širokospektrální antimikrobiální bylina, což znamená, že může ovlivnit i prospěšnou střevní flóru. Fermentace proto také zajišťuje, že takto upravený česnek působí ve spolupráci s vaším mikrobiomem, nikoli proti němu. 

Česnek je bohatý především na allicin (diallylthiosulfinát), který je biologicky nejaktivnější sloučeninou česneku, spolu s dalšími sirnými sloučeninami, jako je S-allyl-cystein (SAC), diallyl sulfid (DAS) a ajoen.

Jedna dávka (2 kapsle) obsahuje 700 mg stroužků česneku (Allium sativum), fermentovaného charakteristickým kefírovo-kombuchovým procesem po dobu několika týdnů, poté pečlivě usušeného mrazem tak, aby se zachovaly všechny jedinečné živiny.

Doplněk je následně zapouzdřený do unikátních bio fermentovaných tapiokových kapslí, díky čemuž je tento doplněk stravy 100% bio a jedinečný uvnitř i navenek.

Složení: Fermentovaný česnek (Allium sativum) bulb*, bio fermentované kapsle z tapioky*
*Certified organic ingredients

Kefírovo-kombuchová fermentace - garance Bio-aktivních složek

Living Nutrition využívá starověké umění fermentace, pomocí které přeměňuje potentní bylinky na naprosto inovativní druh aktivované výživy. Fermentované bylinky si zachovávají svou holistickou synergii, přičemž jsou mnohem koncentrovanější a biologicky dostupné. Díky fermentačnímu procesu jsou navíc bohaté na prospěšné mikroby, enzymy a obsahují řadu signálních molekul, specifických pro fermentační proces. Poté je produkt zapouzdřený do unikátních bio fermentovaných tapiokových kapslí, díky čemuž je 100% bio a jedinečný uvnitř i navenek.

Doplňky stravy Living Nutrition jsou formulovány nutričním terapeutem tak, aby byly výživově vyvážené a potraviny s bylinami vytvářely harmonický celek. Při výrobě jsou používány pouze čerstvé BIO přísady, kde je kladen důraz právě na jejich vitalitu. Fermentační proces je navržen a kontrolován uznávaným britským expertem na zdravou výživu, panem Grahamem Botfieldem, a zvláštní péče je věnována individuální kontrole každé směsi.

Všechny fermentované směsi jsou jemně sušeny mrazem, aby byla zachována čerstvost a nejvyšší možná míra aktivních živin. Čistota veškerých Living Nutrition výrobků je pečlivě udržována bez přidání přísad, pojiv a jiných pomocných látek. 

Fermentace je tradiční metoda využívající enzymatické reakce mikroflóry k vytvoření vysoce kvalitní potraviny, zvyšující vstřebatelnost (bio-dostupnost) a účinnost obsažených látek. Living Nutrition využívá k proměně svých směsí BIO potravin a bylin na živou formu bioaktivních složek, enzymů a mikroorganismů ojedinělý druh kefírovo-kombuchového kvašení, které obsahuje 35 druhů mikroorganismů, včetně celé rodiny laktobacilů.

Kefír je původní „superpotravina“, velmi ceněná pro svou vysokou výživovou hodnotu. Kefír vzniká přidáním kefírových zrn do potravin, které spustí mimořádně silný proces kvašení. Kefírová zrna a jejich funkce nejsou vědci ještě zcela pochopena, protože se jedná o žijící celek bakterií, kvasinek, polysacharidů a dalších živin, kterému se na naší planetě nic nepodobá.

Hlavní výhody kefírového kvašení

1. Maximum živých složek
2. Maximální vstřebatelnost
3. Bohaté na enzymy
4. Jedinečná fermentovaná výživa

Kefírová zrna se přidávají do různých potravin, ve kterých okamžitě spustí proces kvašení, čímž je přemění na výživově bohatý celek vysoce bio-dostupných živin. Mnoho těchto živin právě vzniká pouze díky kvašení a jejich pozoruhodné účinky na zdraví jsou stále předmětem zkoumání.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Living Nutrition je renomovaná Anglická značka, jejímž zakladatelem a hlavním formulátorem je Graham Botfield, kvalifikovaný výživový terapeut, lektor a badatel. Během své kariéry reprezentoval mezinárodní značky zabývající se výrobou výživových doplňků, např. Country Life a New Chapter, jako hlavní poradce pro vzdělávání ve Velké Británii. Graham disponuje odbornou znalostí tradičních medicín včetně využití bylin a hub v neuropatické medicíně. Má také mnohaleté zkušenosti jako projektant a vývojář produktů pro mezinárodní značky.
Po mnoha letech vědeckého zkoumání metod jak různé tradiční kultury přeměňují nebo přeměňovaly své ceněné „superpotraviny“ na vyšší stupeň výživy (užíváné jak při obřadech tak v medicíně), Graham dané metody použil k vytvoření nového modelu fermentace živých doplňků stravy.
Living Nutrition klade důraz na výrobní dokonalost inovativních doplňků stravy. Jejich jedinečné výrobní procesy doslova zachycují živou podstatu potravin, čímž vznikají bio-aktivní výživové celky, které tělo intuitivně rozpozná a maximálně využije.