Living Nutrition - Fermentovaný kozlík lékařský 60 kapslí

799 Kč –18 %
kozlík lékařský
799 Kč –18 % 649 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Mrazem sušený kořen kozlíku lékařského (valerian) s obsahem kompletního profilu živin aktivovaných fermentací. Funguje jako plně živé nutriční tonikum, které vám pomůže se uvolnit. Používá se jako tradiční přírodní sedativum pro klidný spánek.

  • 600 mg kořene kozlíku lékařského (Valeriana officinalis) v jedné dávce, 2 kapsle.
  • Tradiční sedativum pro klidný spánek.
  • Bohatý na účinné látky včetně flavonoidů a terpenů.
  • Nejvyšší bio-dostupnost* díky unikátní trojité fermentaci dle asijské receptury
  • Kvašení s 35-ti druhy mikro-organismů včetně všech kmenů Lactobacillů a Bifidobakterií.
  • Bez lepku, raw, a 100% certifikované bio - bohatý na enzymy a mikroby.
  • BIO certifikace od prestižní britské asociace kontrolovaného zemědělství, Soil Association Organic.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Living Nutrition využívá pro výrobu tohoto adaptogenního doplňku stravy z kořene kozlíku lékařského prastaré metody trojité fermentace, která aktivuje a zvyšuje pozitivní vlastnosti této byliny.

Proč užívat fermentovaný kozlík lékařský?

Kozlík lékařský je silná aromatická rostlina, jejíž historie sahá až do římských dob. Jako potentní bylina je používán a uctíván již více než 2000 let. Původně pochází z Asie a Evropy, nyní se pěstuje v USA, Číně a dalších zemích.

Tato silná bylina, někdy označovaná jako "přírodní valium", se tradičně používala k podpoře klidu a klidného spánku. 

Ačkoli má jemně vonící květy, v bylinných přípravcích se používá především kořen, a to díky silným sedativním sloučeninám a těkavým silicím. Některé výzkumy ukazují, že užívání kořene kozlíku lékařského může inhibovat rozklad GABA v mozku, chemického posla, který pomáhá regulovat činnost nervového systému. 

Fermentací kozlíku lékařského se zvyšuje obsah jeho cenných mikroživin, enzymů a plnospektrálních sloučenin, čímž podporuje organismus v nalezení rovnováhy a harmonie a umožňuje mu vychutnat si příjemnou, klidnou noc.

Kozlík je bohatý na účinné látky včetně flavonoidů a terpenů. Mezi bioaktivní látky patří kyselina valerenová, kyselina isovalerová a četné antioxidanty, které jsou zodpovědné za jeho relaxační a sedativní účinky.

Kyselina valerenová může podporovat normální hladinu GABA v mozku tím, že inhibuje její odbourávání. Antioxidanty hesperidin a linarin mohou mít také vlastnosti podporující spánek.

Jedna dávka (2 kapsle) obsahuje 600 mg kozlíku lékařského (Valeriana officinalis), fermentovaného charakteristickým kefírovo-kombuchovým procesem po dobu několika týdnů, poté pečlivě usušeného mrazem tak, aby se zachovaly všechny jedinečné živiny.

Doplněk je následně zapouzdřený do unikátních bio fermentovaných tapiokových kapslí, díky čemuž je tento doplněk stravy 100% bio a jedinečný uvnitř i navenek.

Složení: Fermentovaný kořen kozlíku lékařského (Valeriana officinalis)*, bio fermentované kapsle z tapioky*
*Certified organic ingredients

Dávkování: Dospělí užívají 1-2 kapsle před spaním, nejlépe s jídlem.

Kapsle můžete otevřít a přidat do nápojů nebo smoothies nebo přimíchat do jídla. Nepřidávejte však do horkých pokrmů, vyšší teplota by mohla znehodnotit obsažené živiny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Living Nutrition je renomovaná Anglická značka, jejímž zakladatelem a hlavním formulátorem je Graham Botfield, kvalifikovaný výživový terapeut, lektor a badatel. Během své kariéry reprezentoval mezinárodní značky zabývající se výrobou výživových doplňků, např. Country Life a New Chapter, jako hlavní poradce pro vzdělávání ve Velké Británii. Graham disponuje odbornou znalostí tradičních medicín včetně využití bylin a hub v neuropatické medicíně. Má také mnohaleté zkušenosti jako projektant a vývojář produktů pro mezinárodní značky.
Po mnoha letech vědeckého zkoumání metod jak různé tradiční kultury přeměňují nebo přeměňovaly své ceněné „superpotraviny“ na vyšší stupeň výživy (užíváné jak při obřadech tak v medicíně), Graham dané metody použil k vytvoření nového modelu fermentace živých doplňků stravy.
Living Nutrition klade důraz na výrobní dokonalost inovativních doplňků stravy. Jejich jedinečné výrobní procesy doslova zachycují živou podstatu potravin, čímž vznikají bio-aktivní výživové celky, které tělo intuitivně rozpozná a maximálně využije.