exp. 08/24 Nuvi Health Železo bisglycinát - 240 tablet, 50 mg železa + 50 mg přírodního vitamínu C

Tip Rodinné XL balení
Značka: Nuvi Health
599 Kč
Skladem

Bisglycinát železa je kombinací železa se synteticky produkovanou aminokyselinou L-glycinem. Tato směs je nejen snadno stravitelná a ideální pro vegany a vegetariány, ale také má nejvyšší absorpční kapacitu. Na základě nejnovějších zjištění založených na studiích bylo prokázáno, že bisglycinát železa je tělem nejen absorbován až o 59% lépe než síran železnatý, a má tedy nejvyšší biologickou dostupnost.

 • Laboratorně testováno s nejvyšší biologickou dostupností (chelát železa)
 • 240 tablet s 50 mg elementárního železa a 50 mg vitaminu C z extraktu šípku
 • Praktické XL výhodné 8 měsíční balení
 • PREMIUM SUROVINY: používáme bisglycinát železa, který je také známý jako chelátové železo (chelátový komplex).
 • Pro maximální biologickou dostupnost přidán přírodní vitamín C z extraktu ze šípku.
 • 100% Vegan a bez nežádoucích přísad 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Železo obecně

Stopový prvek železo, také chemicky označovaný jako FE s atomovým číslem 26, je stopovým prvkem, který se v těle nejčastěji nachází a je nezbytný pro transport kyslíku. Léčivé účinky železa a jeho rozmanitých vlastností a funkcí v našem organismu byly objeveny již v 18. století. Nejdůležitějším přínosem je transport kyslíku do svalů a buněk! V našem těle se železo vyskytuje ve formě dvojmocného nebo trojmocného železa a je důležitou složkou krevních buněk, krevního barviva, kyslíkového skladiště svalů a sleziny.

Přírodní zdroje železa

Mezi přírodní zdroje železa patří zejména maso, uzeniny a chléb, ale také čistě rostlinné zdroje, jako jsou luštěniny, obilí a zelená zelenina. Zvláště vegani a vegetariáni by měli sledovat jejich přísun železa, protože železo z rostlinných zdrojů je pro tělo velmi obtížné používat!

Klasické doplňky železa ve formě síranu železnatého, glukonátu a fumarátu železa nebo zdrojů železa na rostlinné bázi obvykle tělo špatně vstřebává díky obsažené kyselině fytové, která brání vstřebávání živin. To je také důvod, proč mnoho výrobců doplňků železa dávkuje své produkty velmi vysoko, protože do organismu se ve skutečnosti dostává jen zlomek požadovaného železa. Tento přístup však může vést k významným vedlejším účinkům, od kterých bychom se v Nuvi Health chtěli výrazně distancovat!

Chelát / bisglycinát železa s nejvyšší biologickou dostupností!

Bisglycinát železa je kombinací železa se synteticky produkovanou aminokyselinou L-glycinem. Tato směs je nejen snadno stravitelná a ideální pro vegany a vegetariány, ale také má nejvyšší absorpční kapacitu. Na základě nejnovějších zjištění založených na studiích ( * ² / * ³ / **) bylo prokázáno, že bisglycinát železa je tělem nejen absorbován až o 59% lépe než síran železnatý, a má tedy nejvyšší biologickou dostupnost, ale také to, že může být absorbován, když jsou konzumovány potraviny, které blokují železo, jako jsou: káva, vláknina nebo čaj.

Optimalizováno přírodním vitamínem C.

 

Naše tablety EISENBISGLYCINATE jsme zaokrouhlili přidáním přírodního vitamínu C ve formě vysoce kvalitního extraktu ze šípku. To nám nejen umožňuje poskytnout 100% veganský doplněk železa, ale také zvýšit absorpci prostřednictvím kofaktoru vitaminu C, protože vitamín C může také optimalizovat absorpci střevním traktem.

Výňatek ze schválených prohlášení týkajících se účinné látky o železe *, které byly potvrzeny Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA):

 • přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu
 • přispívá k normálnímu transportu kyslíku v těle
 • přispívá k normální funkci imunitního systému
 • pomáhá snižovat únavu a vyčerpání
 • přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
 • přispívá k normální kognitivní funkci
 • hraje roli v buněčném dělení

* (Nařízení ES č. 1924/2006 Zdravotní tvrzení Evropské unie)

 

Doplněk stravy (NEM) s chelátem železa a přírodním vitamínem C. Tento výrobek není léčivý.

Nutriční hodnoty
Nutriční hodnoty

Na tabletu

NRV *
železo

50 mg

350%

Vitamín C
(z extraktu šípku)

50 mg

60%


* Procento referenčních hodnot živin podle VO (EU) NR. 1169/2011.

Složení: bisglycinát železa, šípkový extrakt, plnivo: mikrokrystalická celulóza, protispékavá látka: rýžový extrakt.

Doporučený příjem: Užívejte 1 tabletu denně s dostatečným množstvím tekutiny.

Minimální trvanlivost: 31.08.2024

Důležité informace: Doplňky stravy nesmí být používány jako náhrada vyvážené, pestré stravy a zdravého životního stylu. Doporučená denní dávka by neměla být překročena. Skladujte uzavřené, chladné, suché, chráněné před světlem a mimo dosah dětí. Není vhodné pro těhotné ženy a kojící matky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Proč produkty Nuvi Health?

My v Nuvi Health se chceme starat o vaše zdraví s nejlepší možnou kvalitou produktů. Naše doplňky stravy jsou navrženy tak, aby vám poskytly to, co již není v denaturovaných potravinách k dispozici. S jasně navrženým obchodem, perfektním zákaznickým servisem a krátkými dodacími lhůtami žijeme filozofii prodeje, která je zaměřena na zákazníka a jeho potřeby. Vezměte nás za slovo - podpoříme vás ve vašem zdraví.

Bezpečnost produktů je na prvním místě

Čistým surovinám přikládáme velký význam. Naši dodavatelé surovin a smluvní výrobci nechávají kvalitu produktů neustále kontrolovat pomocí nejnovější technologie. Látky jako rtuť, pesticidy, olovo, houby, bakterie a další znečišťující látky nemají v našich výrobcích místo.

Složení a dávková forma doplňků stravy

Na každém štítku najdete úplné informace o odpovídajícím doplňku stravy. Všechny účinné látky a přísady jsou podrobně uvedeny, abyste věděli, z čeho se příslušný doplněk stravy skládá. Tímto způsobem také vylučujeme možnost alergie na neznámé látky. Pokud dodržujete veganskou nebo vegetariánskou dietu, můžete na první pohled vidět, zda jsou pro vás odpovídající přísady výrobku vhodné.