GEN Gaba 320 kapslí

699 Kč
Skladem

Kyselina γ-aminomáselná (GABA), známá také jako kyselina 4-aminomáselná je důležitým neurotransmiterem v centrálním nervovém systému. GABA je produkována slinivkou břišní a mozkem a ovlivňuje růstové hormony, díky čemuž je aminokyselina velmi zajímavá především pro sportovce.

  • XL výhodné balení 320 kapslí se 750 mg obsahu účinné látky na kapsli.
  • Podpora spánku a regenerace.
  • Denní dávka 4 kapslí dodá tělu 3000 mg kyseliny gama-aminomáselné.
  • Tablety neobsahují stearan hořečnatý, aromata, barviva, stabilizátory
  • Samozřejmě bez GMO, laktózy a lepku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

GEN nutrition GABA

GABA pochází z angličtiny a jedná se o kyselinu gama - aminomáselnou. Působí jako neurotransmiter v centrálním nervovém systému. GABA je produkována slinivkou břišní a mozkem a ovlivňuje růstové hormony, díky čemuž je aminokyselina velmi zajímavá především pro sportovce.

GABA u sportovců

Říká se, že GABA má pozitivní a přirozený "účinek" na produkci nebo uvolňování růstového hormonu (HGH) v našem těle, protože může oklikou stimulovat hypotalamus a může se uvolňovat více růstových hormonů. Na rozdíl například od testosteronu je lidské tělo schopno zvýšit produkci růstových hormonů nad svůj "limit 100%", aniž by bylo nutné dodávat exogenní hormony! HGH je jedním z hormonů pro budování svalů, který může výrazně urychlit spalování tuků a budování svalů. To je jeden z důvodů, proč je GABA také velmi oblíbený u sportovců.

GABA jako přírodní antistres a pomoc při spánku

GABA zajišťuje, že mnoho podnětů jsou zpomaleny nebo dokonce již vůbec nedorazí do nervového systému. Disturbory jsou tak vypnuty nebo alespoň silně zpomaleny, čímž GABA inhibuje signály, které mohou být vyvolány například stresem, a jsou transportovány do mozku. GABA má nejvyšší podíl neurotransmiterů asi 30 % a může tedy pomoci snížit hladinu stresových hormonů a mít tak pozitivní vliv na spánek.

Doplněk stravy (NEM) s kyselinou gama-aminomáselnou (GABA). Tento přípravek není lék.

Nutriční hodnoty

na denní dávku
(4 kapsle)

RHP*
GABA

3000 mg potahované tablety s prodlouženým uvolňováním

**


* Procentní podíl referenčních hodnot příjmu podle NAŘÍZENÍ (EU) Č. Nařízení (ES) č. 1169/2011. ** Referenční hodnoty příjmu nejsou známy.


Složení: Kyselina gama-aminomáselná (GABA), lešticí látka: hydroxypropylmethylcelulóza (obal rostlinné kapsle).

Doporučené dávkování: Užívejte 4 kapsle denně s dostatečným množstvím tekutin před spaním.

Důležité informace: Tento produkt není náhradou vyvážené a pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Výrobek by měl být skladován mimo dosah malých dětí. Není vhodné pro těhotné ženy a kojící matky.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: