Vit4ever Vitamin A - 10 000 IU (3000 mcg) - 240 tablet

499 Kč
Skladem

Vitamín A je pro lidské tělo esenciální živinou, což znamená, že ho musíme získat z potravy, protože naše tělo ho samo nedokáže dostatečně produkovat. Patří mezi vitamíny rozpustné v tucích a je nezbytný pro lidský organismus. Vitamín A je nezbytný pro správnou funkci naší sítnice, kde pomáhá zachovat ostrost zraku. Vitamín A je důležitý pro růst a vývoj buněk, což zahrnuje i růst vlasů, kůže a tkání a také podporuje imunitní systém a pomáhá tělu bojovat proti infekcím.

 • 240 tablet s vysokou dávkou vitaminu A s retinolem 10000 IU / 3000 μg
 • XL výhodné balení na 8 měsíců při užívání jedné tablety denně.
 • Naše kapsle jsou 100% veganské.
 • Bez GMO, bez laktózy, bez lepku a konzervačních látek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obecné informace o vitaminu A (retinylacetát)

Vitamin A, stejně jako vitamín D nebo vitamín K, je vitamín rozpustný v tucích. To znamená, že naše tělo ji absorbuje do krve přes tenké střevo a ukládá ji do jater, což má depotní účinek. Z tohoto důvodu mohou být produkty vitaminu A užívány denně, ale nemusí!

Potraviny s vysokým obsahem vitamínu A:

Bohaté na přírodní vitamíny jsou například vejce, játra, mléko a mléčné výrobky. Prekurzor vitaminu A (beta karoten) se nachází hlavně v: zelené, žluté a červené zelenině a ovoci, jako jsou: papriky, špenát, třešně a brambory.

Vitamin A hraje důležitou roli pro náš zdravý život a má několik klíčových funkcí:

 • Zrak: Vitamín A je nezbytný pro správnou funkci naší sítnice, kde pomáhá zachovat ostrost zraku, zejména za šera. Nedostatek vitamínu A může vést k noci slepotě.
 • Růst a vývoj: Vitamín A je důležitý pro růst a vývoj buněk, což zahrnuje i růst vlasů, kůže a tkání.
 • Imunitní systém: Podporuje imunitní systém a pomáhá tělu bojovat proti infekcím.
 • Zdraví kůže: Vitamín A přispívá k udržení zdravé pokožky a snižuje riziko vzniku akné a jiných kožních problémů.
 • Reprodukce: Je důležitý pro reprodukční zdraví a funkci.

Přehled nejdůležitějších vlastností:

 • 240 tablet s vysokou dávkou vitaminu A s retinolem 10000 IU / 3000 μg (retinylacetát).
 • Snadno se užívá s 6 mm malými tabletami se sníženým obsahem plniva.
 • XL výhodné balení na 8 měsíců při užívání jedné tablety denně.
 • Naše kapsle jsou 100% veganské. Jsou bez stearátu hořečnatého, aromat, barviv, stabilizátorů, želatiny a samozřejmě bez GMO, bez laktózy, bez lepku a konzervačních látek.

Výňatek z tvrzení o schválené účinné látce týkající se vitaminu A*, která byla potvrzena Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA):

 • přispívá k normální funkci imunitního systému
 • přispívá k normálnímu metabolismu železa
 • přispívá k udržení normálních sliznic
 • má funkci v buněčné specializaci
 • přispívá k udržení normálního vidění
 • přispívá k udržení normální pokožky

* (Nařízení ES č. 1924/2006 o zdravotních tvrzeních Evropské unie)

Doplněk stravy (NEM) s vitamínem A. Tento přípravek není lékem.

Nutriční hodnoty

Na denní porci
(1 tableta)

NRV*
Vitamín A

10 000 IU
(3000 μg)

375 %


*Procentní podíl referenčních hodnot příjmu podle NAŘÍZENÍ (EU) Č. 1169/2011. ** Referenční hodnoty příjmu nejsou známy.


Složení: Mikrokrystalická celulóza (plnivo), retinylacetát (vitamin A).

Doporučené dávkování: Užívejte 1 tabletu denně s velkým množstvím tekutiny.

Důležité informace: Doplňky stravy by neměly být používány jako náhrada vyvážené, pestré stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučený denní příjem. Skladujte uzavřené, chladné, suché, mimo světlo a mimo dosah malých dětí.

Kvalita - náš slib

Pro zajištění nejvyšší možné kvality jsou naše výrobky vyráběny výhradně v Německu, Nizozemsku, Anglii a dalších evropských zemích. Každý z těchto evropských výrobních závodů se specializuje na různé produkty a pomáhá plnit náš náročný příslib kvality. Samozřejmě, že všichni naši výrobci pracují v souladu s evropskými standardy kvality.

Poctivost a transparentnost

Naše výrobky necháváme testovat v nezávislých zkušebních laboratořích na kvalitu a čistotu, jakož i na obsah účinných látek. Všechny výsledky jsou k dispozici ve formátu PDF.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Příroda nám dává to, co člověk potřebuje. Ve Vit4ever jsme přesvědčeni, že příroda poskytuje vše pro zdravý život a že pro podporu zdraví nemusíte nic geneticky ani synteticky měnit. Proto se snažíme, pokud je to možné, používat přírodní suroviny, ale bez využívání přírody. Látky, které jsou v přírodě dostupné jen ve velmi omezené míře nebo jejichž účinky nelze standardizovat, jsou odebírány z téměř přírodních kultivací, aby byla zajištěna konzistentní kvalita a nezasahovaly do přírody. Pečlivě vybíráme suroviny a necháváme je kontrolovat na čistotu a kvalitu v nezávislých laboratořích.

Věnujeme nejen velkou pozornost surovinám, které používáme, ale také věcem, které ve svých produktech nechceme. Zcela se obejdeme bez umělých aromat, barviv, konzervantů a GMO. Aby byly naše produkty stravitelné i pro citlivé lidi, snažíme se v rámci možností vyhýbat laktóze, fruktóze a lepku. Jako plniva a separační činidla se používají pouze neškodná aditiva, jako je rýžový extrakt a mikrokrystalická celulóza, která jsou nezbytná pro obzvláště obtížné procesy.