GEN L-Carnitin triple complex 3000 mg - karnitin 120 kapslí

549 Kč
Skladem

GEN Nutrition L-Carnitine Triple Complex obsahuje mimo jiné 3 nejoblíbenější L-karnitinové sloučeniny v mimořádné a nově vyvinuté receptuře. Při vývoji našeho L-karnitinového komplexu jsme si dali za úkol vytvořit přípravek, který je na jedné straně vysoce dávkovaný a veganský a na druhé straně přesvědčí vynikající biologickou dostupností a může být uvolňován do těla v maximální koncentraci s časovým zpožděním, aby pokryl velmi širokou škálu použití.

  • 120 veganských kapslí. Vysoce dávkované s 3000 mg v denní dávce.
  • Prémiový komplex se 3 L-karnitinovými sloučeninami a extraktem černého pepře.
  • Extra vysoké dávky kapslí s dávkou 750 mg
  • Naše karnitinové kapsle jsou 100% veganské
  • Bez GMO, bez laktózy, bez lepku a bez konzervačních látek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

L-karnitin obecně

L-karnitin je přírodní látka, která se podílí na energetickém metabolismu. Naše tělo může tvořit tuto molekulu (proteinovou sloučeninu) z aminokyselin lysinu a methioninu. Jako biologicky aktivní sloučenina hraje L-karnitin zásadní roli při rozkladu mastných kyselin, které se zase používají k výrobě energie. L-karnitin je jediná látka v našem těle, která dokáže transportovat mastné kyseliny s dlouhým řetězcem hluboko do mitochondrií, kde jsou spáleny (beta-oxidace). L-karnitin je velmi populární mezi sportovci, kulturisty a lidmi se zvýšenou potřebou karnitinu. Vzhledem k tomu, že L-karnitin je obsažen téměř výhradně v živočišných produktech, vegetariáni a vegani mohou také velmi dobře těžit z další suplementace.

GEN Nutrition L-karnitin triple komplex

GEN Nutrition L-Carnitine Triple Complex obsahuje mimo jiné 3 nejoblíbenější L-karnitinové sloučeniny v mimořádné a nově vyvinuté receptuře. Při vývoji našeho L-karnitinového trojitého komplexu jsme si dali za úkol vytvořit karnitinový přípravek, který je na jedné straně vysoce dávkovaný a veganský a na druhé straně přesvědčí vynikající biologickou dostupností a může být uvolňován do těla v maximální koncentraci s časovým zpožděním, aby pokryl velmi širokou škálu použití.

L-Carnitine Triple Complex – podrobnější informace

L-karnitin fumarát je vázán na vlastní a přírodní kyselinu fumarovou. L-fumarát je látka, která se přirozeně vyskytuje v těle jako meziprodukt cyklu kyseliny citronové. V tomto cyklu se vyrábí energie (ATP). Stejně jako vitamín D3, kyselina fumarová se tvoří v kůži, když je vystavena přímému slunečnímu záření. Kyselina fumarová spojená s obsahem L-karnitinu tvoří synergický celek. L-karnitin tak může být absorbován na maximum, nejvyšší koncentrace v krvi dosahuje po 3-4 hodinách a má poločas rozpadu 15 hodin = efekt uvolňování času!

L-karnitin tartrát (LCLT) je L-karnitin vázaný na kyselinu vinnou a vstřebává se rychleji než jakákoli jiná L-karnitinová sloučenina. Díky rychlému vstřebávání je tato forma vhodná zejména pro časově kritické situace, například bezprostředně před nebo bezprostředně po sportovních aktivitách, takže tuto formu karnitinu používají hlavně sportovci.

Acetyl-L-karnitin (ALCAR) je L-karnitin, který je vázán na acetylovou skupinu. Tato forma karnitinu je známá jako neurologická varianta L-karnitinu, protože může velmi dobře procházet hematoencefalickou bariérou (bariéra mezi naší krví a centrálním nervovým systémem). Výsledkem je, že má více interakcí s centrálním nervovým systémem. Pouze acetyl-L-karnitin má tyto jedinečné vlastnosti. Acetylová skupina acetyl-L-karnitinu nejen zajišťuje, že karnitin je aktivní v mozku a nervech. Je také důležitým výchozím bodem v produkci neurotransmiteru acetylcholinu a acetylkoenzymu A.

GEN Nutrition L-karnitin Triple Complex

S pouhými 4 kapslemi na denní porci vám poskytne 3000 mg L-karnitinu ve formě 1000 mg acetyl-L-karnitinu, 1000 mg L-karnitin tartrátu a 1000 mg L-karnitin fumarátu, abyste byli schopni dokonale pokrýt vaše potřeby karnitinu v každé situaci. Celou věc jsme zdokonalili přidáním oblíbeného zvyšovače aktivní látky ve formě extraktu černého pepře, který odpovídá 19 mg čistého piperinu, abychom vytvořili maximální absorpci.

Doplněk stravy (NEM) s L-karnitinem a piperinem. Tento přípravek není lékem.

Nutriční údaje
Nutriční hodnoty Na 4 kapsle NRV*
Acetyl L-karnitin

1000 mg

-

L-karnitin fumarát

1000 mg

-

L-karnitin tartrát

1000 mg

-

Extrakt z černého pepře

20 mg

-

z toho piperin

19 mg

-


*Procentní podíl referenčních hodnot příjmu podle VO (EU) NR. 1169/2011.

Složení: Acetyl L-karnitin, L-karnitin fumarát, L-karnitin tartrát, lešticí látka: hydroxypropylmethylcelulóza (obal rostlinné kapsle), extrakt černého pepře (obsahující 95% piperinu), protispékavá látka: rýžový extrakt.

Doporučený příjem: V tréninkových dnech konzumujte 4 kapsle asi 30 minut před tréninkem s velkým množstvím tekutiny. V netréninkových dnech konzumujte 2 kapsle ráno ihned po vstávání a další 2 kapsle s velkým množstvím tekutiny odpoledne.

Důležité poznámky: Doplňky stravy nesmí být používány jako náhrada vyvážené, pestré stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučený denní příjem. Skladujte uzavřené, chladné, suché, chráněné před světlem a mimo dosah malých dětí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: