Vit4ever Bromelain Intenso - 750 mg (1800 FIP) - 120 kapslí

599 Kč
Skladem

Bromelain nebo bromelin je název dvou enzymů z rodiny cysteinových proteáz, které se nacházejí ve stonku rostliny ananasu. Ty se získávají pouze z ovoce (ananas) a samotné rostliny. I když jsou v tomto enzymu 2 látky (z ovoce a ze stonku), vždy se použije směs obou.

  • V medicíně patří bromelainové přípravky do skupiny protizánětlivých léků.
  • 120 veganských tobolek se 750 mg bromelainu vyrobených z ananasového extraktu. 
  • Obzvláště vysoká biologická aktivitu enzymu s 1800 FIP
  • Ananasové kapsle získané z přírodního ananasového extraktu složitým a šetrným výrobním procesem. 
  • Bez obsahu nežádoucích přísad
  • 100% veganské, neobsahují laktózu ani lepek

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vit4ever Bromelain Intenso

Stovky let před „moderní dobou“ lidé věděli, jak ocenit a využít pozitivní výhody samotného ananasu. Čistá účinná látka bromelain byla poprvé objevena v ananasu v roce 1891 a identifikována jako enzym štěpící bílkoviny. Teprve o 60 let později se zjistilo, že účinná látka bromelain se také vyskytuje ve velmi vysokých koncentracích ve stonku rostliny a na základě těchto znalostí byla použita pro terapeutické účely.

Výhody bromelainu

Bromelain je již dlouho jedním z nejlepších superpotravin a je velmi oblíbený u lidí, kteří dbají na zdraví. V medicíně patří bromelainové přípravky do skupiny protizánětlivých léků. Průmysl doplňků stravy však také využívá množství pozitivních vlastností, které s sebou bromelain přináší, pro které existuje více než 40 uznávaných studií.

Dávkování bromelainu a enterosolventní tobolky

Vzhledem k tomu, že bromelain je čistě přírodní produkt, podléhá různým přirozeným výkyvům. Z tohoto důvodu je zobrazena nejen hmotnost (mg), ale také standardizovaná jednotka pro fyziologickou aktivitu: FIP. To bylo založeno Fédération Internationale Pharmaceutique. Většina bromelinových přípravků na trhu má dávku 300 mg - 500 mg a 800 FIP - 1200 FIP Vit4ever Bromelain Intenso vám nabízí nepřekonatelných 750 mg s 1800 FIP na tobolku, a proto je jedním z nejlépe dávkovaných produktů bromelainu dostupných na trhu!

Aby mohly enzymy plně rozvíjet svůj účinek bez ztráty, je důležité, aby nebyly tráveny v žaludku. Vit4ever Bromelain je pro tento účel speciálně vybaven patentovanou enterickou tobolkou. Pouze tímto způsobem může být účinná látka bromelain absorbována střevní sliznicí a odtud uvolněna krví.

Nejnovější technologie kapslí

Pro naše bromelainové kapsle používáme pouze veganské DR Caps® vyrobené z gellanu! DRcaps® chrání aktivní složky před žaludeční kyselinou a zajišťuje opožděné uvolňování, ke kterému dochází pouze v tenkém střevě. Ztráta účinné látky je tedy velmi minimalizována. Začíná se rozpadat asi 52 minut po požití. Úplné uvolnění proběhne pouze přibližně 20 minut po zahájení dezintegrace.

Surový extrakt obsahuje několik proteolytických enzymů obsahujících sulfhydryl, enzym peroxidázy, enzym kyselé fosfatázy, několik inhibitorů proteázy a je bohatý na vápník

Doplněk stravy (NEM) s bromelainem. Tento produkt není léčivý přípravek.

Nutriční hodnoty

Na denní dávku
(1 tobolka)

NRV *
Bromelain

750 mg / 1 800 FIP ***

**


* Procento referenčních hodnot živin podle VO (EU) NR. 1169/2011.
** nejsou známy žádné referenční hodnoty živin.
*** Enzym Activity Units.

Dávkování: Užívejte 1 kapsli denně minimálně 30min před jídlem s dostatečným množstvím tekutiny.


Složení: bromelain (z ananasového extraktu), potahovací látka: hydroxypropylmethycelulóza (obal tobolky ze zeleniny, gellan), protispékavá látka: extrakt z rýže.

Minimální trvanlivost: 01.2026

Důležité informace: Doplňky stravy nesmí být používány jako náhrada vyvážené, rozmanité stravy a zdravého životního stylu. Doporučená denní dávka by neměla být překročena. Skladujte uzavřené, chladné, suché, chráněné před světlem a mimo dosah malých dětí. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Příroda nám dává to, co člověk potřebuje. Ve Vit4ever jsme přesvědčeni, že příroda poskytuje vše pro zdravý život a že pro podporu zdraví nemusíte nic geneticky ani synteticky měnit. Proto se snažíme, pokud je to možné, používat přírodní suroviny, ale bez využívání přírody. Látky, které jsou v přírodě dostupné jen ve velmi omezené míře nebo jejichž účinky nelze standardizovat, jsou odebírány z téměř přírodních kultivací, aby byla zajištěna konzistentní kvalita a nezasahovaly do přírody. Pečlivě vybíráme suroviny a necháváme je kontrolovat na čistotu a kvalitu v nezávislých laboratořích.

Věnujeme nejen velkou pozornost surovinám, které používáme, ale také věcem, které ve svých produktech nechceme. Zcela se obejdeme bez umělých aromat, barviv, konzervantů a GMO. Aby byly naše produkty stravitelné i pro citlivé lidi, snažíme se v rámci možností vyhýbat laktóze, fruktóze a lepku. Jako plniva a separační činidla se používají pouze neškodná aditiva, jako je rýžový extrakt a mikrokrystalická celulóza, která jsou nezbytná pro obzvláště obtížné procesy.