NaturLabs Jód + Tyrosin 60 kapslí

349 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Jód je pro náš organismus jedním z nejdůležitějších minerálů. Označuje se doslova za klíčovou „potravu“ štítné žlázy, která prostřednictvím hormonů (tyroxinu a trijodthyroninu) reguluje spotřebu energie v těle. Při nedostatku jódu nemůže štítná žláza fungovat správně, a tím ani naše tělo. Přesto je v naší populaci běžné, že určité skupiny lidí nemají příjem jódu v běžné stravě dostatečně pokrytý.  

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud si chcete pomocí suplementace zajistit dostatek jódu, sáhněte po kvalitním doplňku Jód + Tyrosin, který kombinuje jodid draselný a L-tyrosin – aktivní látky nezbytné pro syntézu hormonů štítné žlázy. Oproti přirozeným zdrojům jódu, typicky z řas, Jód + Tyrosin v kapslích od NaturLabs zajišťuje zejména spolehlivost přesného dávkování.

JÓD 

Jód potřebujeme zejména pro správnou funkci hormonů štítné žlázy. Představuje základní složku dvou hormonů: tyroxinu (T4) a trijodthyroninu (T3), které se podílí na regulaci mnoha biochemických reakcí. Ty jsou důležité zejména pro vývoj kosterního a centrálního nervového systému u plodu během těhotenství i po narození dítěte.

Jód je nezbytný také pro naši nervovou soustavu, mentální a intelektuální funkce. Nezanedbatelný vliv má však i na kvalitu kůže, vlasů, nehtů a zubů, metabolismus živin a trávení.

Zdravotní účinky jódu:

 • Přispívá k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k normální činnosti štítné žlázy.
 • Přispívá k normální činnosti nervové soustavy.
 • Přispívá k udržení normálního stavu pokožky.
 • Příznivě ovlivňuje mentální a intelektuální funkce.
 • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
 • Přispívá k normálnímu růstu dětí.


     TYROSIN

     Tyrosin je důležitá proteinogenní aminokyselina, kterou si lidské tělo dokáže produkovat samo z aminokyseliny fenylalaninu. Pro náš organismus má tato látka značný význam. Je zejména základním stavebním kamenem hormonů štítné žlázy. Dále je tyrosin důležitý pro syntézu dopaminu, adrenalinu a noradrenalinu a pigmentu melaninu. A z toho plyne také nezbytnost pro normální činnost mozku, svalů a také pro správné reakce organismu na stres. 


     Pro koho je tento doplněk vhodný:

     • pro lidi, kteří mají sníženou funkci štítné žlázy
     • pro těhotné a kojící k doplnění mikroživin a správný vývoj mozku plodu
     • pro lidi s diabetes nebo kardiovaskulárním onemocněním, kteří méně solí
     • pro lidi na rostlinné stravě, kteří mají nedostatek jódu ve stravě a preferují nejodizovanou sůl – typicky himalájskou
     • pro lidi ve stresu, kteří chtějí podpořit tvorbu dopaminu

     KOLIK JÓDU POTŘEBUJEME

     Potřeba jódu se mění podle věku a zdravotního stavu. U zdravého dospělého jedince je doporučená denní dávka 150–200 mikrogramů. U těhotných a kojících žen se dávka zvedá až na 250 mikrogramů za den. Jód se vstřebává ve střevě a odtud až 70 % putuje právě do štítné žlázy.

     Pakliže jej má štítná žláza nedostatek, dochází u ní ke změnám nejen ve struktuře (při nedostatku roste tzv. struma), tak i ve funkci (snížená nebo zvýšená) a může dojít ke zdravotním problémům. 

     JAK JÓD ZÍSKAT 

     Nejsnadnějším způsobem je přijímat jód v potravě. Ideálním přirozeným zdrojem jódu jsou mořské produkty jako řasy, chaluhy, mořská sůl, ryby nebo mořské plody. Jód se vyskytuje také v řadě dalších potravin, ale jeho množství je vázáno buď (v případě rostlinné stravy) na jeho obsah v půdě, nebo (u živočišné stravy) na jeho dodávkách hospodářským zvířatům. Navíc část jódu se kuchyňskou úpravou ztrácí. Tím nemusí být pokrytí jódu běžnou stravou dostatečné.

     Česká populace má v běžné stravě množství potravin přirozeně bohatých na jód spíše nižší, protože nejsme přímořský stát a konzumace mořských produktů zde není častá. Proto je v našich zeměpisných šířkách běžnou záležitostí nedostatečný příjem jódu. 

     Doplňování jódu v doporučeném množství je opravdu důležité. Aby byla zajištěna dostatečná denní dávka jódu, je dobré sáhnout po kvalitním potravinovém doplňku.

     JÓD A INTELEKT U DĚTÍ

     Jód má naprosto zásadní význam pro správný vývoj mozkové tkáně plodu i dětí. Zárodky štítné žlázy se začínají formovat již ve 3-4 týdnu těhotenství. Je tedy důležité, aby těhotná žena měla dostatek jódu již v prvních týdnech těhotenství, protože mateřské tělo je po celé těhotenství a následné kojení jediným zdrojem jódu pro dítě. Dostatek jódu má vliv na zdárný průběh těhotenství i vývoj dítěte

     DALŠÍ INFORMACE 

     Doporučené dávkování: 

     Užívejte 1 kapsli denně na lačno, zapijte vodou. 

     Kontraindikace: Pokud užíváte nějaké léky, poraďte se se svým lékařem, než začnete doplněk užívat. Neužívejte v případě diagnostikované hypertyreózy.

     Složení:

     L-tyrosin, jodid draselný, kapsle z hydroxypropylmethylcelulózy.

      

     Výživové údaje Složení v 1 kapsli
     L-tyrosin 500 mg
     jód (jodid draselný) 250 µg (167 %)*
     *Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8 400 kJ / 2 000 kcal)

     Balení obsahuje 60 dávek.

     Upozornění:

     Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Není určeno dětem do 3 let. 

     Skladování:

     Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte na temném a suchém místě.

     Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

     Nevyplňujte toto pole:

     Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

     Nevyplňujte toto pole:

     Firma NaturLabs je česká značka, která hledá inspiraci v darech přírody a zároveň v nejnovějších odborných poznatcích z oblasti biochemie. Vyvíjí produkty na rostlinné bázi, které mají pozitivní vliv na specifické funkce organismu člověka s fokusem na jakost a čistotu produktu bez přidání umělých aditiv. Spojením vědeckého přístupu a inspirace z přírody vyvíjí produkty prémiové kvality s vysokou funkčností a účinností.

     Přitom klade důraz na maximální efektivitu účinných látek podloženou aktuálními vědeckými výzkumy. Potravinové doplňky jsou vyráběny s největší možnou ohleduplností vůči přírodním zdrojům. Firma NaturLabs usiluje o minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí způsobené její existencí. Cílem NaturLabs je vyrábět potravinové doplňky prospěšné veškerým živým bytostem pro jejich tělesné i duševní zdraví, aby jim umožnily dosáhnout plného potenciálu bytí.