NORTH AMERICAN HERB & SPICE - CornMILK, sušená fialová kukuřice 110g

699 Kč
Skladem
Připravte si lahodný mléčný nápoj z mletých sušených zrn populární vitamínové bomby zvané Maiz Morado, nebo-li fialové kukuřice původem z Peru. Sušený nápoj je oslazen namletou sušenou jakonovou hlízou - velmi zdravý druh dietního přírodního sladidla.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nápoje ze sušené kukuřice se v Peru používají od dob Aztéků. Zrna mají svou typicky sytou fialovou barvu díky vysokému obsahu antioxidačních pigmentů známých jako antokyany.

Zabiják volných radikálů

Fialová kukuřice je nejbohatším zdrojem antokyanů na světě, obsahuje jich až 10x více než borůvky. Testy také prokázaly, že tato kukuřice je mnohem lepším 'zabijákem' volných radikálů než ovoce.

Nejvíce zastoupeným antokyanem je C3G (cyanidin-3-glucoside), který se nachází také v ostružinách a krvavých pomerančích. C3G je tak silný, že napomáhá blokovat volné radikály v těle poté, co bylo vystaveno nebezpečným chemickým látkám.

V jedné studii tento pigment zastavil v játrech pokusných zvířat chemicky vyvolané poškození.

Proč sušená forma rozpustná v mléku:

Sušený mléčný nápoj je ideálním způsobem jak získat veškeré výhody fialové kukuřice, protože v mléčném základu se barviva lépe rozpouštějí a vážou na tuk v mléce obsažený, což zase ústí v snadnější vstřebatelnost do krve a lymfy.

Zde tyto barviva splňují důležitou funkci v boji proti toxickým formám kyslíku. Dále pronikají do buněk, aby zničily volné radikály, které stojí za předčasným stárnutím organismu. Z tohoto důvodu je pravidelná konzumace kukuřičného nápoje velmi přínosná pro celkové zdraví a také preventativní proti degeneraci organismu způsobené stárnutím.

Veškeré vážné zdravotní stavy jsou nějak spojeny s oxidativním poškozením/toxickými volnými radikály. V podstatě výzkum ukazuje, že fialová kukuřice je neocenitelná v podpoře zdravé odezvy organismu proti zánětům a nerovnováze krevního cukru.

NAHS kukuřičný prášek je fortifikován sušeným mletým kořenem fialové macy, společně s práškem z kořene jakonu, což z něj činí opravdu rozmanitý a mocný Peruánský nápoj z pohoří And. Proto si jej denně užívejte a získejte tak super infúzi bohatou na živiny a antioxidanty.

Proč konzumovat fialovou kukuřici

VELMI MOCNÝ ANTIOXIDANT

Studie z roku 2004 zveřejněná v „The Journal of Nutrition“ zjistila, že jeden konkrétní antokyan nalezený ve fialové kukuřici - CG3 - má potenciál bojovat proti obezitě a cukrovce. Uvádí se, že CG3 je jedním z nejsilnějších existujících antioxidantů - při testování proti 13 jiným antokyanům v testu ORAC (kapacita absorbce kyslíkových radikálů), který testuje antioxidační aktivitu, jasně vedl.

Dalším silným antioxidantem ve fialové kukuřici, působící rozruch v nutriční výživě, je kyselina hydroxybenzoová - protocatechuová kyselina.

PROTIZÁNĚTLIVÁ

Ve studii provedené na Tokai Gakuen University v Japonsku bylo potvrzeno, že došlo k protizánětlivé reakci na CG3. Další tvrzení založená na výsledcích těchto studií dále dosvědčují, že „je možné, že tento rostlinný pigment může potlačit zánětlivé reakce u onemocnění. které se vyznačují záněty.“

REDUKCE KREVNÍHO TLAKU

Podle Americké kardiologické asociace (anglicky: American Heart Association) může neléčený vysoký krevní tlak vést k poškození ledvin, srdečních chorob, ztrátě paměti, ztrátě zraku a mrtvici. Journal of Nutritional Science and Vitaminology (Žurnál Nutriční Vědy a Vitaminologie) z roku 2007 uvedl, že antokyany ve fialové kukuřici snižovaly krevní tlak a srdeční frekvenci u hypertenzních potkanů.

ZDRAVÍ LEDVIN

Vědci z Hallym univerzity v Koreji zjistili, že antioxidační vlastnosti extraktu z fialové kukuřice byly schopny zabránit ztvrdnutí krevních cév v ledvinách - procesu zvanému „glomerulosclerosis“ - který je často spojován s diabetem. Pokud se tento stav včas nezjistí, může to způsobit selhání ledvin.

ZDRAVÍ OČÍ

Dva další důležité antioxidanty nalezené ve fialové kukuřici jsou lutein a zeaxathinin. Tyto sloučeniny jsou využívány téměř výhradně očima a vysoká hladina těchto antioxidantů byla spojena se sníženou šancí na rozvoj vážných očních chorob, jako je katarakta nebo makulární degenerace.

Návod k přípravě:

Recept na Kukuřičný nápoj 1

  • 1 nebo více lžiček této směsi

  • 1 šálek bio mléka vaší volby (rostlinné či zvířecí)

  • Oslaďte dle potřeby buď raw medem nebo jakonovým sirupem

Mléko ohřejte na mírném ohni, přidejte směs kukuřičného nápoje, a šlehejte dokud se směs zcela nerozpustí. Můžete konzumovat horké, teplé či studené.

Recept na Kukuřičný nápoj 2

1 lžička této směsi

240ml horké vody

1/4 lžičky kokosového oleje

1/4 lžičky RAW medu

Vše smíchejte.

Složení:

Bio fialový kukuřičný prášek, bio prášek yacon, bio fialový prášek maca a prášek cejlonské skořice. Bez GMO.

north american herb and spice logo

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

North American Herb & Spice (NAHS) je světovým lídrem v inovaci výživových doplňků. Tato inovace má počátek v nedotčených divočinách celého světa. NAHS je jediná společnost, která se zaměřuje na ručně sbírané, raw materiály z odlehlých přírodních zdrojů. Jedná se o náročnou práci, při které je vynaloženo obrovské úsilí objevit vzácné rostlinky, bylinky, semínka, kůru, bobule, divoké koření a mnoho dalších složek. Dříve než jsou výsledné doplňky uvedeny na trh, celý výrobní proces bere zřetel na nezpracované materiály, životní prostředí, osoby, které se ve výrobě angažují a také na koncové uživatele. Vše je důležitou součástí inovačního procesu.

Judy Kay Gray, M.S., výživová poradkyně a zakladatelka NAHS, si výrobou těch nejkvalitnějších a nejůčinnějších super potravin splnila svůj dlouholetý sen. Poté co dokončila studia na vysoké škole v oboru věda se zaměřením na výživu, procestovala přes 60 zemí celého světa, ve kterých studovala tradiční metody používání bylinek a koření k přírodní léčbě mezi různými kulturami. Učila se jak tyto komunity prospívají a udržují se zdravé bez neustálé lékařské péče. Nabitá vědomostmi, silné přírodní doplňky se staly realitou v podobě značky NAHS.