Vit4ever Prebio Inulin - Prebiotikum 1100 g

499 Kč
Skladem

Inulin patří mezi prebiotika a je tedy dietní vlákninou. Dietní vláknina je nezbytná pro naše trávení a důležitá pro naše dobré střevní bakterie. Inulin se řadí mezi fruktany, jedná se tedy o směs polysacharidů a fruktózy. Probio inulinový prášek je čistě rostlinný a přírodní zdroj vlákniny získávané z kořenů čekanky.

 • 1100 g inulinového prášku s vysokým obsahem vlákniny v uzavíratelném sáčku
 • Inulinový prášek je 100% přírodní a má vysokou čistotu. 
 • Obzvláště vysoký podíl přírodní vlákniny s 89 %
 • Bez nežádoucích přísad a 100% veganský. 
 • Bez GMO, bez laktózy, bez lepku a bez konzervantů
 • Vhodný pro použití do nápojů, smoothies, jogurtů, müsli a také na vaření a pečení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vit4ever Prebio Inulin

Inulin patří mezi prebiotika a je tedy dietní vlákninou. Dietní vláknina je nezbytná pro naše trávení a důležitá pro naše dobré střevní bakterie. Inulin se řadí mezi fruktany, jedná se tedy o směs polysacharidů a fruktózy. Probio inulinový prášek je čistě rostlinný a přírodní zdroj vlákniny získávané z kořenů čekanky.

Mezi hlavní výhodu užívání Inulinu patří:

 • Podpora Zdravého Trávení: Inulin je rozpustná vláknina, která může podporovat zdraví trávicího systému. Působí jako prebiotikum, což znamená, že slouží jako potrava pro prospěšné bakterie ve střevní mikroflóře. Tím se podporuje růst "dobrých" bakterií a celkové zdraví střev. 

 • Regulace Hladiny Cukru v Krvi: Inulin může pomoci stabilizovat hladinu cukru v krvi. Rozpustné vlákniny, jako je inulin, pomáhají snižovat glykemický index potravy a pomáhají kontrolovat rychlost zvýšení hladiny cukru po jídle.

 • Hubnutí a Kontrola Váhy: Inulin může přispět k pocitu sytosti a podpořit snížení chuti k jídlu. To může být užitečné pro lidi, kteří se snaží zhubnout nebo udržovat si váhu.

 • Zvýšení Objemu Stolice: Díky svým vlákninovým vlastnostem může inulin přispět k většímu objemu stolice, což může podporovat pravidelnou stolici a prevenci zácpy.

 • Podpora Imunitního Systému: Zdravá střevní mikroflóra má pozitivní vliv na imunitní systém. Inulin může pomáhat podporovat rovnováhu mikroorganismů ve střevech a tím posilovat imunitní reakce.

 • Regulace Lipidů: Některé studie naznačují, že inulin může mít pozitivní vliv na hladinu lipidů v krvi, což zahrnuje snížení hladiny celkového cholesterolu.

 • Podpora Kostí: Inulin může podporovat lepší vstřebávání vápníku, což může mít pozitivní vliv na zdraví kostí.

Je důležité brát v úvahu, že individuální reakce na inulin může být různá. Někteří lidé mohou pociťovat nadýmání nebo plynatost při nadměrném příjmu. Doporučuje se postupně zavádět inulin do stravy a sledovat, jak tělo reaguje. Před zahájením užívání inulinu nebo jiného doplňku stravy je vždy vhodné konzultovat to s lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte léky.

Přehled nejdůležitějších vlastností:

 • 1100 g / 1,1 kg inulinového prášku s vysokým obsahem vlákniny v uzavíratelném stojacím sáčku
 • Inulinový prášek Präbio je 100% přírodní a má vysokou čistotu. 
 • Probio inulinový prášek se získává z kořene čekanky a má obzvláště vysoký podíl přírodní vlákniny s 89 %
 • Náš inulinový prášek neobsahuje žádné nežádoucí přísady a je 100% veganský. Je bez stearanu hořečnatého, separátorů, aromat, barviv, stabilizátorů, plniv, želatiny a samozřejmě také bez GMO, bez laktózy, bez lepku a bez konzervantů
 • Pro svou velmi příjemnou chuť je prášek velmi vhodný pro použití do nápojů, smoothies, jogurtů, müsli a také na vaření a pečení.

Pro svou velmi příjemnou a lehce nasládlou chuť je prášek velmi vhodný pro použití do nápojů, smoothies, jogurtů, müsli a také na vaření a pečení. Probio Inulin Powder je 100% přírodní a velmi bohatý na vlákninu s 89%.

Kvalita Vit4ever

Ve Vit4ever má kvalita absolutní prioritu, proto používáme pouze čistý a přírodní inulinový prášek bez přísad. Náš inulinový prášek neobsahuje žádné nežádoucí přísady a je 100% veganský. Je bez stearanu hořečnatého, separátorů, příchutí, barviv, stabilizátorů, plniv, želatiny a samozřejmě také bez GMO, bez laktózy, bez lepku a bez konzervantů.

Doplněk stravy (NEM) s inulinovým práškem. Tento produkt není léčivý přípravek.

Nutriční hodnoty

Na 15 g prášku

Na 100 g prášku

Energetická hodnota

132 kj / 31,5 kcal

8823 kj / 210 kcal

Tuky

0,0 g

0,0 g

    z toho nasycené mastné kyseliny

0,0 g

0,0 g

sacharidy

1,2 g

8,0 g

    z toho cukr

1,2 g

8,0 g

vláknina

13,35 g

89,0 g

protein

0,0 g

0,0 g

Sůl

0,0 g

0,2 g


* Procento referenčních hodnot živin podle VO (EU) NO. 1169/2011.
** Data analýzy jsou průměrné hodnoty a podléhají obvyklým výkyvům u přírodních produktů.


Složení: 100% inulinový prášek bez přísad.

Doporučené dávkování: Denně vmíchejte 15 g prášku (cca 3 vrchovaté čajové lžičky) do libovolného nápoje (cca 200 ml), v müsli, tvarohu, jogurtu nebo dezertech. Poté vypijte dostatečné množství tekutiny.

Důležité informace: Tento produkt není náhradou vyvážené a pestré stravy. Doporučená denní dávka by neměla být překročena. Výrobek by měl být skladován mimo dosah malých dětí. Příliš mnoho kofeinu může způsobit podrážděnost, nespavost, nervozitu a ve výjimečných případech i zrychlený tep. Tento výrobek není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy, diabetiky, osoby s vysokým krevním tlakem, osoby se srdečními chorobami, poruchami štítné žlázy a osoby citlivé na kofein.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Příroda nám dává to, co člověk potřebuje. Ve Vit4ever jsme přesvědčeni, že příroda poskytuje vše pro zdravý život a že pro podporu zdraví nemusíte nic geneticky ani synteticky měnit. Proto se snažíme, pokud je to možné, používat přírodní suroviny, ale bez využívání přírody. Látky, které jsou v přírodě dostupné jen ve velmi omezené míře nebo jejichž účinky nelze standardizovat, jsou odebírány z téměř přírodních kultivací, aby byla zajištěna konzistentní kvalita a nezasahovaly do přírody. Pečlivě vybíráme suroviny a necháváme je kontrolovat na čistotu a kvalitu v nezávislých laboratořích.

Věnujeme nejen velkou pozornost surovinám, které používáme, ale také věcem, které ve svých produktech nechceme. Zcela se obejdeme bez umělých aromat, barviv, konzervantů a GMO. Aby byly naše produkty stravitelné i pro citlivé lidi, snažíme se v rámci možností vyhýbat laktóze, fruktóze a lepku. Jako plniva a separační činidla se používají pouze neškodná aditiva, jako je rýžový extrakt a mikrokrystalická celulóza, která jsou nezbytná pro obzvláště obtížné procesy.